Acer laptopta ''yüklü ses cihazı yok'' hatası

BÖRÜÜ

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımı fan sesi için çok oldugu için gönderdim. Benden 11.920 lira istediler reddettim gönderin dedim onu tamir etmedikleri gibi cihazın bazı özelliklerini de bozmuşlar. Cihazda hiçbir türlü ses olayları çalışmıyor ve biraz garip mesela uygulamaların logoları gözükmüyor. Bu sorun değil de çok. Şu ses sorununu nasıl düzelteceğim?

1707311927506.png

1707312042984.png

Bunun 2 sebebi olabilir. Birinci donanımsal olabilir ikincisi ise yazılımsal olabilir. Yazılımsal olduğunu şu şekilde anlayabilirsin. Bilgisayarının en son güncellemelerini yaparsın eksik olan sürücüleri kendiliğinden yükler eğer eksik sürücü olarak ses kartını vs görürse yüklerse sorunun yazılımsaldır. Ancak sürücüleri yüklemezse bu durumda gene 2 seçenek hakkımız var yazılımsal ve donanımsal olarak. Yazılımsal olma nedeni Windows güncelleştirmeleri sürücüleri atlamış olabilir. Bu durumda bilgisayarıma sağ tık yaparak aygıt yöneticisine girdikten sonra orada ses girişleri ve çıkışları alanını kontrol etmen gerekmektedir. Donanımsal olduğunu anlamak için bilgisayarda takılı olan bileşenleri tarayan uygulamalar var donanım tarama uygulamaları onları kullanarak nelerin takılı olduğunu nelerin takılı olmadığını görebilirsin. Yazılımsal olması halinde gerekli sürücüyü kurarak sorunu çözebilirsin. Donanımsal olması dahilinde eğer ki sökmen garanti kapsamını etkilemiyorsa söküp gerekli donanımı takabilirsin etkiliyor ise de servise geri göndermen gerekebilir.

Geri
Yukarı