Acer laptopumun fanına üfleyince fandan garip ses geldi

namesiz12

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce laptopum çalışırken (işlemci soguktu ve fanlar yavaş dönüyordu) arkadan fanına üfledim sert bir şekilde değil, normal bir şekilde üfledim ve fandan garip bir ses gelmeye başladı. Bilgisayarı 2 aydır kullanıyorum herhangi bir yere düşürme vs olmadı. Fanı Max modda çalıştırırken ses gelmiyor ama kısık moddayken rahatsız edici bir ses çıkartıyor, süpürgeyle bilgisayar kapalıyken fanlara tuttum işe yaramadı. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlara süpürge ve benzeri şekilde havayla müdahale edildiğinde hassas olduğu için fanların dengesinin bozulmasına veya tozların fanı etkileyebilecek yerlere kaçmasına neden olursunuz. Laptopun kasası açılıp fanların kontrol edilmesi ve toz temizliğinin yapılması gerekli. Büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir o zaman

Fanlara süpürge ve benzeri şekilde havayla müdahale edildiğinde hassas olduğu için fanların dengesinin bozulmasına veya tozların fanı etkileyebilecek yerlere kaçmasına neden olursunuz. Laptopun kasası açılıp fanların kontrol edilmesi ve toz temizliğinin yapılması gerekli. Büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir o zaman
laptopun garantisi halen devam ediyor acer nitro kullanıyorum kasayı açarsam garanti iptal olmazmı?

laptopun garantisi halen devam ediyor acer nitro kullanıyorum kasayı açarsam garanti iptal olmazmı?
O zaman servise gönderebilirsiniz fanlardaki şikayetinizi belirterek. Ama 3 4 hafta sürebiliyor bu işlemler. Belki servise elden götürür ve elden alabilirseniz bu süreci hayli kısaltmış olursunuz.

Geri
Yukarı