Acer marka monitör açılmıyor

Makaleler
2
Yer
Nürburgring
Selamlar, yaklaşık 6 ay önce aldığım 165 Hz Acer marka monitörümün açma düğmesine bastığım anda ışığın yanmadığını fark ettim ve şu anda monitörüm açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Az önce tuşa bastığımda açıldı ve bir cızırtı sesine benzer bir şekilde ses çıkardı ve tekrar monitör kapandı. Acaba sorun prizden kaynaklanıyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    134,3 KB · Görüntüleme: 108
  • image.jpg
    image.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 66
Selamlar, yaklaşık 6 ay önce aldığım 165 Hz Acer marka monitörümün açma düğmesine bastığım anda ışığın yanmadığını fark ettim ve şu anda monitörüm açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Az önce tuşa bastığımda açıldı ve bir cızırtı sesine benzer bir şekilde ses çıkardı ve tekrar monitör kapandı. Acaba sorun prizden kaynaklanıyor olabilir mi?

Başka prize takmayı denediniz mi?

Deniyorum.
Şu anda bir priz buldum ama monitörün kablosu prize yetişmiyor. Şimdi ise başka bir priz arayacağım.
Deniyorum.

Şu anda bir priz buldum ama monitörün kablosu prize yetişmiyor. Şimdi ise başka bir priz arayacağım.
Başka bir priz bulamadım. Büyük ihtimalle yeni bir priz alacağım.
Deniyorum.

Başka bir priz bulamadım. Büyük ihtimalle yeni bir priz alacağım.
Edit: Nasıl oldu bilmiyorum ama monitör düzeldi. Bir daha ekran giderse yeni bir priz almayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Aynı prizle kasa çalışıyorsa sıkıntı yoktur prizde. DPİ kablosunu değiştir birde öyle dene.

Cahilliğime verin ama DPİ kablosu nedir?
Kasa ve monitörü bağladığın kablo. O kabloyu değiştirip bir deneyin. Tanıdığınız birinden isteyip deneyebilirsiniz sorun kabloda da olmayabilir. Aynı prizde kasa çalışıyorsa prizde sıkıntı yoktur zaten. Ya monitörün öldü ya da kablo öldü. (Monitör kablolarını kontrol et, sök tekrar tak belki gevşemiştir.)

Son düzenleme:
Kasa ve monitörü bağladığın kablo. O kabloyu değiştirip bir deneyin. Tanıdığınız birinden isteyip deneyebilirsiniz sorun kabloda da olmayabilir. Aynı prizde kasa çalışıyorsa prizde sıkıntı yoktur zaten. Ya monitörün öldü ya da kablo öldü. (monitör kablolarını kontrol et, sök tekrar tak belki gevşemiştir.

Cızırtı olayını ona bağladım bende aynı sorunu bende yaşıyordum en son canıma tak ettı. Ve çöp oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı