Elektronik Acer Nitro 16 13500H RTX 4050 27.799 TL!

Hocam vallahi RTX 4060 ve 4080 hariç diğer laptopların parasını beğenmiyorum. Mesela 4060 masaüstü ile laptop arasında neredeyse fark yok hatta laptoplar daha güçlü çalışıyor çünkü kimse gidip 7840HS'nin dengi 7500F falan kullanmıyor gidiyor 5600 kullanıyor böyle olunca fark yok denecek kadar düşüyor. Ama konu 4070'e gelince 4060 Ti gücü bile veremiyor fiyatları 60'a dayanıyor ve 2K ekran koydukları için FPS %30-40 azalıyor VRAM halihazırda 8 GB olunca 2K'da VRAM sıkıntsı yaşıyor.
Yeni çıkan oyunları takip ediyorum, adam 1080p de FG açıyor vram yetmiyor oyun bozuluyor. 4050 alacakları Allah kurtarsın diyorum.

Paran varsa düzgün model ararsın, yoksa düzgün model diye bir şey yoktur. İşini gören veya görmeyen model vardır açıkçası ben çöp marka laptopumdan söylemekten nefret etsem de baya memnun kaldım.
Bütçeye göre düzgün model demek istediğim, genel açıdan degerlendirirsek düzgün elektrik alette yoktur. Kusursuz cihaz yok çünkü.

Bütçeye göre düzgün model demek istediğim, genel açıdan degerlendirirsek düzgün elektrik alette yoktur. Kusursuz cihaz yok çünkü.
Aynen öyle, ama artık oyunların minimum gereksinimlerinin değiştiği dönemlere giriyoruz. Ben bu Acer'i bütçem olsa da almam. Ya Macbook alırım oyun oynayacaksam ise 4060 aşağısı alanlara sabırlar diliyorum. Bu bütçeye sahip olanlarında "ayyy ! Bu ne ?" deyip marka ayıracak çok fırsatı yok bence.

Aynen öyle, ama artık oyunların minimum gereksinimlerinin değiştiği dönemlere giriyoruz. Ben bu Acer'i bütçem olsa da almam. Ya MacBook alırım oyun oynayacaksam ise 4060 aşağısı alanlara sabırlar diliyorum.

Her malın belli bir fiyatı var, aynı her ürünün belli bir kesme hitap ettiği gibi. Param olsa Victus'u satıp direkt alırdım. Bütçe meselesi tamamen.

O bir tık sıkıntı maalesef dediğiniz gibi. 4080 ise zaten ayrı bir şey. Siz alacak mısınız hocam?

Yazın alacağım ya sanırım şu Victus 4060 modellerinden ya da 70 bine Vector veya ROG serisi 4080 modelinden. Gönül ister şu 240Hz olanlarından alalım da 5xxx serisi gelince patates olacak elimde kalacak. Bu seneki cihazlar güzel gözüküyor almayı düşünüyorum. Alırsam güzel bir rehber yapmayı düşünüyorum özellikle şu Victus elime bir düşerse bakalım dedikleri kadar dandik ve GHz düşürüyor mu bakalım ben kötü cihaz alayım ama önerdiğim cihazın kötü olmasını istemem büyük hakka geçerim insanlar 2-3 ay çalışıp alacak sonrasında sıkıntı çıkmasını istemem büyük sorumluluk.

Her malın belli bir fiyatı var, aynı her ürünün belli bir kesme hitap ettiği gibi. Param olsa Victus'u satıp direkt alırdım. Bütçe meselesi tamamen.
28K Oyun laptopu bütçesi bile değil aslında o yüzden bunu diyemem ben. Sizin fikirleriniz ile bütçeler malum.

28K para ile oyun laptopu alacağım diyenler kesin vardır, 2024'ten sonrası bir daha AAA oyunlarda orta grafiklerden zor çıkarlar benden demesi. RTX falan hak getire zaten çoğu oyunda dediğim gibi Nvidia'nın demo kartı gibi kart.

Aynen öyle, ama artık oyunların minimum gereksinimlerinin değiştiği dönemlere giriyoruz. Ben bu Acer'i bütçem olsa da almam. Ya MacBook alırım oyun oynayacaksam ise 4060 aşağısı alanlara sabırlar diliyorum. Bu bütçeye sahip olanlarında "ayyy! Bu ne?" deyip marka ayıracak çok fırsatı yok bence.

NVIDIA VRAM cimriliği yapmaya devam ediyor maalesef. 4050 modelinin 8 4070 modelinin 12 olmasını isterdim. Warzone 16 GB VRAM kullanıyor ya 1080p ekranda şaka gibi.

Yazın alacağım ya sanırım şu Victus 4060 modellerinden ya da 70 bine Vector veya ROG serisi 4080 modelinden. Gönül ister şu 240Hz olanlarından alalım da 5xxx serisi gelince patates olacak elimde kalacak. Bu seneki cihazlar güzel gözüküyor almayı düşünüyorum. Alırsam güzel bir rehber yapmayı düşünüyorum özellikle şu Victus elime bir düşerse bakalım dedikleri kadar dandik ve GHz düşürüyor mu bakalım ben kötü cihaz alayım ama önerdiğim cihazın kötü olmasını istemem büyük hakka geçerim insanlar 2-3 ay çalışıp alacak sonrasında sıkıntı çıkmasını istemem büyük sorumluluk.
Ben de muhtemelen yazın alacağım da bütçem o kadar yok. Oyun bilgisayarı mı ultrabook mu alsam diye düşünüyorum. Önce ona karar vereyim sonra sağlam bir araştırma yapacağım.

Şu an 1. Nesil i3 kullanıyorum 😁.

Yeni konular

Geri
Yukarı