Elektronik Acer Nitro 16 13500H RTX 4050 27.799 TL!

NVIDIA VRAM cimriliği yapmaya devam ediyor maalesef. 4050 modelinin 8 4070 modelinin 12 olmasını isterdim. Warzone 16 GB VRAM kullanıyor ya 1080p ekranda şaka gibi.

4050 için bunu diyemezsiniz çünkü tek sorunu VRAM değil kendisi de zayıf bir kart ama 4060 için VRAM cimriliği üstüne imzamı atarım.

28k oyun laptopu bütçesi bile değil aslında o yüzden bunu diyemem ben. Sizin fikirleriniz ile bütçeler malum.

Ülkede olan ekonomi herkese adaletli davranmıyor maalesef. Bazıları için ulaşması oldukça güç bir cihaz. Benim işimi görecek bir cihaz, laptop değiştirme vaktim henüz gelmedi fakat gelseydi kapmıştım. Bütçesi yukarı çıkmayanlar için F/P olarak güzel model.

Ülkede olan ekonomi herkese adaletli davranmıyor. Bazıları için ulaşması oldukça güç bir cihaz. Benim işimi görecek bir cihaz, laptop değiştirme vaktim henüz gelmedi fakat gelseydi kapmıştım. Bütçesi yukarı çıkmayanlar için F/P olarak güzel model.

Haklısınız ama 4050 NVIDIA'nın tamamen teknoloji reklamı, asıl seri 4070 Super'den sonra başlıyor onu ne yapacağız? Ben modele laf atmıyorum ben almazdım.

Haklısınız ama 4050 Nvidia'nın tamamen teknoloji reklamı, asıl seri 4070 süperden sonra başlıyor onu ne yapacağız ? Ben modele laf atmıyorum ben almazdım.
Tamamen bütçe meselesi. Zaten daha üst seviye cihazlar varken insanlar zevkten almıyor bunu 😃. Muhtemelen yaza aynı kalırsa ve oyun laptopu almaya karar verirsem ben de tercihimi bundan kullanacağım.

Haklısınız ama 4050 NVIDIA'nın tamamen teknoloji reklamı, asıl seri 4070 Super'den sonra başlıyor onu ne yapacağız? Ben modele laf atmıyorum ben almazdım.

Amaca göre değişiyor zaten arzular. Tamamen kişisel bir durum.

@Astiva Ile benzer fikirdeyim ben, Saf performans odaklı da düşünebilirsiniz fakat bu cihazın soğutma, pil ömrü, panel kalitesi ve kalite olarak öne çıktığı noktalar da az değil. Özellikle pil ömrü benim için laptop tercihinde çok ön planda kalıyor mesela, kişiye göre değişken.

Haklısınız tamamda hiç mi NVIDIA'nın VRAM cimriliğini söylemeyeceğiz? Veya 3060'ı bize süsleyip 4060 çıkarmasını? Nitro 16'da ofis için almayacağına göre...
Neyse. Bir kitleyi kızdırmak istemiyorum.
Sonuna kadar haklısınız bunlar gayet eleştirilebilir noktalar. Ama belli bir parası olan insanlara maalesef 4070 al filan diyemiyoruz😕

XX50 serileri genelde hep öyle oluyor zaten hocam onlardan bir şey beklememek lazım XX90 serileri de kazık oluyor yeni seri çıktıktan sonra yazılım ile NVIDIA o seriyi öldürüyor mesela 3090 serisi 1800 dolara satıldı şu an 1000 dolara 4070 Ti Super alıyor ve daha performanslı.

@Astiva Ile benzer fikirdeyim ben, Saf performans odaklı da düşünebilirsiniz fakat bu cihazın soğutma, pil ömrü, panel kalitesi ve kalite olarak öne çıktığı noktalar da az değil. Özellikle pil ömrü benim için laptop tercihinde çok ön planda kalıyor mesela, kişiye göre değişken.
Ben 2024 yılından sonra çıkan oyunlarda grafikleri ortada zor 60 fps çalıştırınca ısınmamasını da yan cebime koyarım. Hadi her şeyi geçtim, oyunlar FG'ye güvenip optimizasyon özürlü oyunlar çıkarıyorlar 6 gb VRAM'i geç 8 gb VRAM'li 4060 sapıtıyordu en son oyunlarda. Tamam model güzel, ben de seviyorum. Alan alsın yine bir şey demiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı