Elektronik Acer Nitro 16 4070 7840HS 43.699 TL!

ASUS TUF var 7735HS 4060.

35.000 civarı.

Lenovo LOQ 12450H 4060 33 civarı.

Bu farkı vermeli miyim sizce? Bunlarda öyle çok kötü modeller değiller sonucta.

Bunun yanında çok kötü modeller, 7735HS ve 12450H ile 7840HS'i bir mi tutuyorsun gerçekten. 12450H 12 thread bir Intel bu işlemcinin rakibi 20 thread olan 13700H.
7735HS dediğin işlemci 4 nanometre bile değil. Bu kasanın soğutma performansı ayrı bir seviye. Bende 13700H'lı Nitro 17 var. Sıvı metal sayesinde kasa o kadar serin ki işlemciyi 5GHz çalıştırıp ekran kartını overclocklayarak oyun iynuyorum ve derecelerim 80'i görmüyor. Kasanın soğutma performansı bu. Ekran da 3ms 165Hz, %100 sRGB 400 nit. Bunlar önemli şeyler. Daha ucuza tabii ki ürün var ama bunlar bariz bir şekilde daha kötüyse sırf ucuz diye daha mantıklı satın alımlar oluyorlar mı?

Dosya Ekleri

• IMG-20240128-WA0014.jpg
    IMG-20240128-WA0014.jpg
    291,2 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG-20240128-WA0027(1).jpg
    IMG-20240128-WA0027(1).jpg
    354,3 KB · Görüntüleme: 57
İhtiyacım yok ama fiyatı fena cezbetti. Sepete ekleyip kart bilgilerini girince tek çekim seçeneği sundu taksit yok. Peşin alsak o da nerdeyse 1 aylık maaşım tutuyor kahretsin arkadaş ya.

İhtiyacım yok ama fiyatı fena cezbetti. Sepete ekleyip kart bilgilerini girince tek çekim seçeneği sundu taksit yok. Peşin alsak o da nerdeyse 1 aylık maaşım tutuyor kahretsin arkadaş ya.
Dayanamadım akşam şubenin birine gidip aldım. Sitelerinde taksit yapmadı ama mağazada peşin fiyatına 3 e böldüler. Daha kurulum yapmadım ancak ilk izlenimim olumlu. Eski nitrolar gibi leğen plastiği değil gayet premium havası var. Kasa gayet kemikli ekran tek elle açılıyor. Yalnız adaptörü hoşuma gitmedi ağır ve büyük. Laptoba takılan kablo da çok kalın mübarek sanki 1000 volt taşıyor. Freedos olduğu için mağazada ekranı test edemedim sadece sağına soluninceledim. Birazdan windowsu kurarım inşallah ölü piksel vs yoktur.

Son düzenleme:
İhtiyacım yok ama fiyatı fena cezbetti. Sepete ekleyip kart bilgilerini girince tek çekim seçeneği sundu taksit yok. Peşin alsak o da neredeyse 1 aylık maaşım tutuyor kahretsin arkadaş ya.

Dayanamadım akşam şubenin birine gidip aldım. Sitelerinde taksit yapmadı ama mağazada peşin fiyatına 3'e böldüler. Daha kurulum yapmadım ancak ilk izlenimim olumlu. Eski Nitro'lar gibi leğen plastiği değil gayet premium havası var. Kasa gayet kemikli ekran tek elle açılıyor. Yalnız adaptörü hoşuma gitmedi ağır ve büyük. Laptopa takılan kablo da çok kalın mübarek sanki 1000 volt taşıyor. FreeDOS olduğu için mağazada ekranı test edemedim sadece sağına soluninceledim. Birazdan Windows'u kurarım inşallah ölü piksel vs yoktur.

Touchpad kısmında ve civarında parmak izi bırakıyor mu çok?

İhtiyacım yok ama fiyatı fena cezbetti. Sepete ekleyip kart bilgilerini girince tek çekim seçeneği sundu taksit yok. Peşin alsak o da neredeyse 1 aylık maaşım tutuyor kahretsin arkadaş ya.

Dayanamadım akşam şubenin birine gidip aldım. Sitelerinde taksit yapmadı ama mağazada peşin fiyatına 3'e böldüler. Daha kurulum yapmadım ancak ilk izlenimim olumlu. Eski Nitro'lar gibi leğen plastiği değil gayet premium havası var. Kasa gayet kemikli ekran tek elle açılıyor. Yalnız adaptörü hoşuma gitmedi ağır ve büyük. Laptopa takılan kablo da çok kalın mübarek sanki 1000 volt taşıyor. FreeDOS olduğu için mağazada ekranı test edemedim sadece sağına soluninceledim. Birazdan Windows'u kurarım inşallah ölü piksel vs yoktur.

Sonunda cihazı kurdum. Alet gerçekten çok seri. Ekran çok iyi. Fabrika renk kalibrasyonu güzel. Işık sızması görmedim. Soğutması güzel gürültülü cihaz değil. Port bakımından zengin olması avantaj.

Keşke Micro SD yerine SD kart okuyucu olsaydı ama hiç yoktan iyidir. Hızlı SSD koymuşlar üst seviye SSD'ler gibi, misal KC3000 ayarında hız sunuyor. Donanım olarak beğendim ancak Lenovo'ya alıştığımdan mı nedir bazı eksiklikler gördüm.

Elimde 1 yıllık IdeaPad Gaming3 cihaz var o da 16" DDR5 16 GB 6600H 3050 Ti özellikli cihaz, yakın güncellikte olduğu için onunla kıyaslıyorum.

Kurulumda BIOS'tan ayar yapıp öyle kurulum yapılabiliyor yoksa USB belleği görmüyor. IdeaPad'de direkt tak çalıştır şeklindeydi.

Ses seviyesi ve kalitesi vasat IdeaPad'de çok daha iyi. Bu canımı sıktı biraz.

Kamera 720p ve görüntü vasat. IdeaPad'de 1080p ve çok iyi görüntüsü var ayrıca Nitro'da lens kapağı yok IdeaPad'de mevcuttu.

Cihazı her açtığımda NumLock pasif kalıyor açmak zorundayım. IdeaPad'de böyle durum yok her zaman aktif. Adamlar Caps Lock'a bildirim ışığı koymuş ama NumLock'a koymamış ilginç.

Güç düğmesi numpadin bir parçası gibi duruyor en azından farklı bir şekilde veya konumda olsaydı.
Touchpad kaygan değil kayış gibi. IdeaPad'de yağ gibi kayıyordu.

Klavye tasarımı ve aydınlatması çok hoş ancak IdeaPad'in klavyesi bunun yanında MacBook klavyesi olur.

Eski Nitro'lara göre kasa kalitesi çok ciddi artmış ama IdeaPad'e göre basit geldi. IdeaPad'in eski kasası da berbattı.

Sırt çantanız yoksa adaptör taşınmaz. Yoksa normal laptop çantasına sığacak bir şey değil. Kablosu da öyle.

Ekran 2K olsa da bendeki WUXGA ekranlı IdeaPad'den çok bir fark göremedim ikisi de cam gibi. Bu boyut için HD çözünürlük yeter miş. IdeaPad'in de parlaklığı 350 nit ve 165 Hz yani ekran anlamında ikisi de çok iyi.

Pili kağıt üstünde çok güçlü IdeaPad'de 71 wh bataryayla normal kullanımda 6 saat civarı gidiyordu bunda daha fazla dayanacaktır.

Geç saat oldu, 3 saatlik tecrübeyle gördüklerim bunlar. Pilini ve performansını ayrıca paylaşırım biraz kullanayım.

Bunlara bakarak fiyat olarak indirimli almamışız aslında tam değerinde almışız diyebilirim. Cihaz güzel ama ben beklentimi yüksek tuttum belki.

Touchpad kısmında ve civarında parmak izi bırakıyor mu çok?

Üst kapak hariç çok bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda cihazı kurdum. Alet gerçekten çok seri. Ekran çok iyi. Fabrika renk kalibrasyonu güzel. Işık sızması görmedim. Soğutması güzel gürültülü cihaz değil. Port bakımından zengin olması avantaj. Keşke micro sd yerine sd kart okuyucu olsaydı ama hiç yoktan iyidir. Hızlı ssd koymuşlar üst seviye ssdler gibi, misal kc3000 ayarında hız sunuyor. Donanım olarak beğendim ancak lenovoya alıştığımdan mı nedir bazı eksiklikler gördüm.

Elimde 1 yıllık ideapad gaming3 cihaz var o da 16'' ddr5 16gb 6600H 3050Tİ özellikli cihaz, yakın güncellikte olduğu için onunla kıyaslıyorum.

Kurulumda biostan ayar yapıp öyle kurulum yapılabiliyor yoksa usb belleği görmüyor. İdeapadde direkt tak çalıştır şeklindeydi.

Ses seviyesi ve kalitesi vasat ideapadde çok daha iyi. Bu canımı sıktı biraz.

Kamera 720p ve görüntü vasat. İdeapadde 1080P ve çok iyi görüntüsü var ayrıca nitroda lens kapağı yok ideapadde mevcuttu.

Cihazı her açtığımda num lock pasif kalıyor açmak zorundayım. İdeapadde böyle durum yok her zaman aktif. Adamlar caps lock a bildirim ışığı koymuş ama num locka koymamış ilginç.

Güç düğmesi numpadin bir parçası gibi duruyor en azından farklı bir şekilde veya konumda olsaydı.

Touchpad kaygan değil kayış gibi. İdeapadde yağ gibi kayıyordu.

Klavye tasarımı ve aydınlatması çok hoş ancak ideapadin klavyesi bunun yanında macbook klavyesi olur.

Eski nitrolara göre kasa kalitesi çok ciddi artmış ama ideapade göre basit geldi. İdeapadin eski kasası da berbattı.

Sırt çantanız yoksa adaptör taşınmaz. Yoksa normal laptop çantasına sığacak bişey değil. Kablosu da öyle.

Ekran 2K olsa da bendeki wuxga ekranlı ideapadden çok bir fark göremedim ikisi de cam gibi. Bu boyut için hd çözünürlük yetermiş. İdeapadin de parlaklığı 350 nit ve 165 hz yani ekran anlamında ikisi de çok iyi.

Pili kağıt üstünde çok güçlü ideapadde 71 wh bataryayla normal kullanımda 6 saat civarı gidiyordu bunda daha fazla dayanacaktır.

Geç saat oldu 3 saatlik tecrübeyle gördüklerim bunlar. Pilini ve performansını ayrıca paylaşırım biraz kullanayım.

Bunlara bakarak fiyat olarak indirimli almamışız aslında tam değerinde almışız diyebilirim. Cihaz güzel ama ben beklentimi yüksek tuttum belki.

üst kapak hariç çok bir sıkıntı yok

Ses için DTS:X Ultra ya girip Custom Audio sekmesinden ayarları yapıp Custom Audio seçili olarak bırakmak lazım. Daha sonrada ayarın değişmemesi için Nitro sense programından Uygulama merkezine girip DTX ultra simgesi üzerindeki ayar işaretine basıp senaryo bağlantısını eklemelisiniz. Nitro sense ayarı yapılmadığı taktirde restart işlemlerinden sonra ayarlar gidiyor.

Sonunda cihazı kurdum. Alet gerçekten çok seri. Ekran çok iyi. Fabrika renk kalibrasyonu güzel. Işık sızması görmedim. Soğutması güzel gürültülü cihaz değil. Port bakımından zengin olması avantaj. Keşke micro sd yerine sd kart okuyucu olsaydı ama hiç yoktan iyidir. Hızlı ssd koymuşlar üst seviye ssdler gibi, misal kc3000 ayarında hız sunuyor. Donanım olarak beğendim ancak lenovoya alıştığımdan mı nedir bazı eksiklikler gördüm.

Elimde 1 yıllık ideapad gaming3 cihaz var o da 16'' ddr5 16gb 6600H 3050Tİ özellikli cihaz, yakın güncellikte olduğu için onunla kıyaslıyorum.

Kurulumda biostan ayar yapıp öyle kurulum yapılabiliyor yoksa usb belleği görmüyor. İdeapadde direkt tak çalıştır şeklindeydi.

Ses seviyesi ve kalitesi vasat ideapadde çok daha iyi. Bu canımı sıktı biraz.

Kamera 720p ve görüntü vasat. İdeapadde 1080P ve çok iyi görüntüsü var ayrıca nitroda lens kapağı yok ideapadde mevcuttu.

Cihazı her açtığımda num lock pasif kalıyor açmak zorundayım. İdeapadde böyle durum yok her zaman aktif. Adamlar caps lock a bildirim ışığı koymuş ama num locka koymamış ilginç.

Touchpad kaygan değil kayış gibi. İdeapadde yağ gibi kayıyordu.

Klavye tasarımı ve aydınlatması çok hoş ancak ideapadin klavyesi bunun yanında macbook klavyesi olur.

Eski nitrolara göre kasa kalitesi çok ciddi artmış ama ideapade göre basit geldi. İdeapadin eski kasası da berbattı.

Sırt çantanız yoksa adaptör taşınmaz. Yoksa normal laptop çantasına sığacak bişey değil. Kablosu da öyle.

Ekran 2K olsa da bendeki wuxga ekranlı ideapadden çok bir fark göremedim ikisi de cam gibi. Bu boyut için hd çözünürlük yetermiş. İdeapadin de parlaklığı 350 nit ve 165 hz yani ekran anlamında ikisi de çok iyi.

Pili kağıt üstünde çok güçlü ideapadde 71 wh bataryayla normal kullanımda 6 saat civarı gidiyordu bunda daha fazla dayanacaktır.

Geç saat oldu 3 saatlik tecrübeyle gördüklerim bunlar. Pilini ve performansını ayrıca paylaşırım biraz kullanayım.

üst kapak hariç çok bir sıkıntı yok
hocam kurulum yaparken bios'tan hangi ayarları yapıyoruz?

ASUS TUF var 7735HS 4060.

35.000 civarı.

Lenovo LOQ 12450H 4060 33 civarı.

Bu farkı vermeli miyim sizce? Bunlarda öyle çok kötü modeller değiller sonucta.

TUF konusunda şunu belirtmek isterim. İşlemci modelinden kaybaklı RAM'lerde 4800 MHz sınır var. Yanlış bilmiyorsam nitrodakiler 5600 MHz. Ayrıca SSD'nin hızı da Nitro'dan aşağıda kalıyor. Keza ekran noktasında yine Nitro çok önde. Nitro'nun geri kalacağı tek bir yön olabilir. Ağırlığı.2.7kg yani oldukça ağır bir cihaz. Şarj adaptörü ile yaklaşık 4kg yapıyor. Ve yine Nitro 16'da sıvı metal soğutma kullanılıyor. Aşırı iyi bir soğutma sağlıyor bu da. Kısacası bu fiyata gözün kapalı almalısın.

Geri
Yukarı