Elektronik Acer Nitro 16 4070 7840HS 43.699 TL!

Cihazı bende cumartesi teslim aldım, kısa deneyimlerimi atkaracak olursam.
1-ekrana diyecek laf yok cam gibi OLED aratmıyor.
2-bundan önce 7840HS 4060 LOQ kullanıp iade etmiş biri olarak ona kıyasla fan sesi yarı yarıya düşük LOQ'da Valorant'ta raratsız edici fan sesi açıyordu Nitro 16'da neredeyse yarı desibel ile götürüyor maçı.
3-klavye hissiyatı güzel RGB'leri gerçekten çok parlak ve sıcak renkler verebiliyor.
4-laptop hoparlörü loqa göre iyi fakat sonuçta laptop hoparlörü çok bir şey beklememek lazım beni tatmin etti fazlasıyla.
5-son olarak kasa kalitesi güzel plastik olmasına rağmen esnemiyor sağından solundan gacır gucur etmiyor

Sonuç olarak bütçe meselesi paranız eğer 35k civarı ise üzerine 8K borç bulup alın derim bütçenizde sorun yok ise zaten STRIX, preadatör gibi üst serilere bakabilirsiniz :)

Bunun 4060 olan modelini kullanıyorum acaba satıp buna mı geçsem ama şöyle bir soru aklıma takılıyor. Ekran 2K olduğu için aldığım FPS değerleri düşecek.

Bunun 4060 olan modelini kullanıyorum acaba satıp buna mı geçsem ama şöyle bir soru aklıma takılıyor. Ekran 2K olduğu için aldığım FPS değerleri düşecek.
Değmez satmaya, 4060 ile 4070 arasında fazla fark yok.

3060 Ti masaustunden geçmeye değer mi bilmiyorum, fiyatı çok cazip çünkü.

Aldığı FPS'ler DLSS3 harici hemen hemen aynı çünkü.
Elimde güncel bir laptop olmasına rağmen bunun daha uzun götürecek olması nedeniyle aldım. Normalde laptop pert olmadıkça değişmem, fiyatı günümüz şartlarına uygun diye aldım yoksa almazdım. Elimdekini de böyle uyguna almıştım. Hazırda masaüstüm var ama laptop da lazım. Sana da lazımsa al yoksa masaüstünle devam et derim birşey kaybetmiş olmazsın. Bu cihazın ederi zaten bu para ama yüksek fiyatlara alışmışız iki kuruş ucuza görsek hemen saldırıyoruz.

ekran büyük değilse -ki büyük değil- 1080p'ye çektiğinizde gözle görülür derecede bir fark oluşmayacaktır. Sisteminizin yetip arttığı oyunlarda 2k oynarsınız.

Almamış olsaydın 4060 parasına 4070 li bu cihazı almak için nedenin olurdu ama almıssın artık. Ciddi zarar edersin. Ettiğin zarar da bu cihazı almaya değmez. Daha oyun denemedim ama sonuçta 4060 a göre daha güçlü gpusu var. Kullandığım masaüstü 4K monitörlü, oyunlarda 1080p ve 2K pek farketmiyor ama esas fark 4K da ortaya çıkıyor. 2K da çok cezbetmesin bendeki ideapad gaming 3 16 wuxga ekrandan pek farkını göremedim ikisi de gayet net. Bu boyuta 2K fazla zaten. Yerinde olsam devam ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı