Acer Nitro 16 AN16-4 işlemcinin oyunda 90 derece olması normal mi?

meyeristhier

Picopat
Daha fazla  
RAM
DDR5 1 x 16GB
Ekran kartı
RTX 4060 8GB
İşlemci
Ryzen 7 7840HS
Öncelikle selam. Laptopum yeni elime ulaştı ve daha önce masaüstü odaklı bir oyuncu olduğum için laptop sıcaklıklarına dair pek bilgim yok. Yani elbette daha sıcak çalışacağını biliyorum, ama boştayken bu sıcaklık normal mi, pek bir fikrim yok. İnternette biraz bakındığımda 80-90 derecenin korkunç olduğunu söylediler. Önce Laptop'umun teknik özelliklerini yazayım.

Model numarası: AN16-41
Parça numarası: Nh. Qlley. 001.

BIOS'u güncelledim, bütün sürücüleri (GPU-CPU sürücüleri de dahil olmak üzere) yükledim. Oyunları daha indirirken 70 civarında takılıyordu. Ama dikaktinizi çekeyim, fiş takılıydı. Fişi bir çıkarayım dedim, anında 50 dereceye düştü ve o civarda sabit kaldı. Şöyle düşündüm, fiş takılıyken oyun moduna mı alıyor da yüksek performans aktifleşiyor?

Şu ana kadar sadece GTA 5 indirebildim. GTA 5 (bütün seçenekler ultrada, MSAA ve post FX hariç) oynarken performans seçeneği açıkta ekran kartım 59 derece oldu. Bundan yana hiç problem yok. İşlemcim ise 70-94 arası geziniyor. 90 civarında çok uzun durmuyor, geri düşüyor hemen ama zarar görsün istemiyorum arkadaşlar. Zaten yeni almışım. Turbo'da kullan derseniz de yurda döneceğim, arkadaşlarımı rahatsız etmek istemem.

FurMark GPU sonucu:

1699175315810.png

FurMark CPU Burner'da 80 civarlarında geziyordu.

Sorum şu. Endişelenmem gereken, garantiye yollamam gereken bir durum var mı? Kısa sürede yurduma dönmem gerekiyor ve bol bol ödevim var. Hızlı yanıtlar işimi kolaylaştıracaktır. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1699175440994.png
    1699175440994.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme:
Arena bilgisayarla sonucu aldıktan sonra görüştüm ve sorun tekrar etmediği için veya müdahaleler sonrasında tekrar görülmediği için arızaya rastlanmadı denildiğini öğrendim. İletişim kilit arkadaşlar, biraz gerilmiştim zira bu kadar büyük para verip mağdur kalacağımı düşündüm ama endişeleri gidereyim, arena bilgisayar biraz uzun sürse de sizi mağdur etmez diye düşünüyorum.
Bilgisayarla şu anda saatlerdir indirme vs bir şeylerle uğraşıyorum, Acer yetkilileri ne indirip ne sildiyse anlamadım. Şu anda da yeni driver indirmeye çekiniyorum açıkçası. NVIDIA Experience yok mesela, sorun tekerrür etmesin diye de indirmek istemiyorum :D Acer yetkili servisinin notu: Eki Görüntüle 2052612
Hepsi gerçekten çok sağ olsun, şu stresli süreç şu anda güzel sonuçlandı gibi. Arenayla görüşmemde de sorunun tekrarlanması durumunda yine servise yollayabileceğim söylendi, her şey tıkırında görünüyor şu an.
AMD sürümü şu

Eki Görüntüle 2052614

@revivality Hocam sizce GeForce Experience yükleyeyim mi?

Adrenalin kurulu mu cihazda? Kuruluysa acaba ikisi çakışıyor mu ki?

Experience kurarsan driver güncellemelerini otomatik alırsın kurmayadabilirsin ve ara ara kontrol edip güncelleme var mı manuel de kurabilirsin. Karar senin

Adrenalin kurulu mu cihazda? Kuruluysa acaba ikisi çakışıyor mu ki?

Experience kurarsan driver güncellemelerini otomatik alırsın kurmayadabilirsin ve ara ara kontrol edip güncelleme var mı manuel de kurabilirsin. Karar senin
Adrenalin kurulu geldi servisten. Minimalsetup yüklemişler, indirilenlerde duruyor hala. İlginç. Minimal kurdukları için mi olmadı sorun acaba 🧐

Ve DOA raporuna gerek olmadığını yazmışlar yolladıkları rapora. Cihazda sorun yok demek bu. Cihazda sorun yoksa da istediğim driverı kurabilmem lazım değil mi?

Adrenalin kurulu geldi servisten. Minimalsetup yüklemişler, indirilenlerde duruyor hala. İlginç. Minimal kurdukları için mi olmadı sorun acaba 🧐

Ve DOA raporuna gerek olmadığını yazmışlar yolladıkları rapora. Cihazda sorun yok demek bu. Cihazda sorun yoksa da istediğim driverı kurabilmem lazım değil mi?

Yani minimalden kastık nedir bilemedim. Tüm driverlar kuruludur muhakkak ekstra bir şey kurmamışlardır. Belki de senin kurduğun bir program hataya sebep veriyordu

Sıcaklıkları kontrol edebildiniz mi?

Yani minimalden kastık nedir bilemedim. Tüm driverlar kuruludur muhakkak ekstra bir şey kurmamışlardır. Belki de senin kurduğun bir program hataya sebep veriyordu
AMD Driverları kurulurken full setup, minimal, only driver gibi seçenekler oluyor. Minimal setup seçmişler anladığım kadarıyla.

Sıcaklıkları kontrol edebildiniz mi?
Henüz oyun indiremedim hocam. RDR2 iniyor, bittiğinde yurda dönüp deneyeceğim hemen. Birkaç ss bırakmışlardı, uncharted'de 68 derece görmüş sanırım.

AMD Driverları kurulurken Full setup, minimal, only driver gibi seçenekler oluyor. Minimal setup seçmişler anladığım kadarıyla.

Henüz oyun indiremedim hocam. RDR2 iniyor, bittiğinde yurda dönüp deneyeceğim hemen. Birkaç SS bırakmışlardı, Uncharted'de 68 derece görmüş sanırım.

Bende deneyeyim. Tam olarak hangi driver, kaldırıp minimal kurayım.

@meyeristhier hocam sizde olan minimalsetup dosyasını bana gönderme imkanınız var mı ?
Yükleyeyim hocam

Discord: meyeristhier eklerseniz yollayayım linki h ocam

Sıcaklık maalesef aynı. 90 derece üstüne çıkabiliyor, ama servis bu durumuna rağmen okeydir diyorsa yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı