Acer Nitro 16 AN16-41 laptop menteşesi gıcırdıyor

Mark Den

Femtopat
Merhaba, Hepsiburada üzerinden Teknorya satıcısından Acer nitro 16 AN16-41 laptop aldım. Sipariş vereli 3 gün oluyor ve Windows'u yeni kurdum. Daha önce fark etmemiştim ama kapağı kaldırdığımda sol menteşenin gıcırdadığını fark ettim. Ayrıca ekranın sağında hafif ışık sızması var ama araştırdığıma göre IPS ekranlarda genel olarak varmış bu sorun.

Menteşe gıcırdaması büyük bir sorun mu? İade, değişim veya onarım istemeli miyim? Garanti belgesinde Arena Bilgisayarın adı yazıyor ve resmi Acer distribütörüymüş. İade etmek de istemiyorum çünkü şu an satmıyorlar. Değişim veya onarım talebinde bulunurken Acer teknik desteği mi aramalıyım? Hepsiburada müşteri hizmetlerine mi yazmalıyım? Yoksa Arena Bilgisayarı mı aramalıyım? Laptop Acer garantili sayılıyor mu?

Bende de aynı cihazdan var ve bende de sağ uçta biraz ışık sızması var. Ancak bu IPS panellerin genelinde mevcut ve belli bir yere kadar iade gerektirecek bir şey değil. Menteşe gıcırdaması konusunda sizin mesajınızdan sonra biraz denedim. Zorlayınca biraz gıcırdıyor. Ama şu ana kadar onu hiç fark etmemiştim. Bence iadeye gerek yok tabii bu size kalmış bir şey.

Servise götürebilirsiniz veya kendiniz arka kapağı söküp yoğunluğu ince olan bir yağı damla dökebilir sorunu bitirebilirsiniz.

Bende de aynı cihazdan var ve bende de sağ uçta biraz ışık sızması var. Ancak bu IPS panellerin genelinde mevcut ve belli bir yere kadar iade gerektirecek bir şey değil. Menteşe gıcırdaması konusunda sizin mesajınızdan sonra biraz denedim. Zorlayınca biraz gıcırdıyor. Ama şu ana kadar onu hiç fark etmemiştim. Bence iadeye gerek yok tabii bu size kalmış bir şey.
Artık satmadıkları için ben de iade etmek istemiyorum ama benzer konulara baktığımda ekrana veya kasaya zarar verebilir demişler. Onarım için servise yollarsam kargoda zarar görebilir mi

Artık satmadıkları için ben de iade etmek istemiyorum ama benzer konulara baktığımda ekrana veya kasaya zarar verebilir demişler. Onarım için servise yollarsam kargoda zarar görebilir mi?

Geldiği kutuda, aynı şekilde yollarsanız bir de pıtpıtla sararsanız bir sorun çıkacağını sanmam.

Artık satmadıkları için ben de iade etmek istemiyorum ama benzer konulara baktığımda ekrana veya kasaya zarar verebilir demişler. Onarım için servise yollarsam kargoda zarar görebilir mi?

Servisi arayıp sorun ışık sızmasına bir şey yapacaklarını sanmıyorum.

Evet menteşe gıcırdaması için yollamayı düşünüyorum.

Onu halledebilirler. Servise gönderdiğinde bilgisayarı hasarlı gelen birini hiç görmedim. Bence bir şey olmaz aynı şekilde kutulanıp gönderildikten sonra.

Merhaba, Hepsiburada üzerinden Teknorya satıcısından Acer nitro 16 AN16-41 laptop aldım. Sipariş vereli 3 gün oluyor ve Windows'u yeni kurdum. Daha önce fark etmemiştim ama kapağı kaldırdığımda sol menteşenin gıcırdadığını fark ettim. Ayrıca ekranın sağında hafif ışık sızması var ama araştırdığıma göre IPS ekranlarda genel olarak varmış bu sorun.

Menteşe gıcırdaması büyük bir sorun mu? İade, değişim veya onarım istemeli miyim? Garanti belgesinde Arena bilgisayarın adı yazıyor ve resmi Acer distribütörüymüş. İade etmek de istemiyorum çünkü şu an satmıyorlar. Değişim veya onarım talebinde bulunurken Acer teknik desteği mi aramalıyım? Hepsiburada müşteri hizmetlerine mi yazmalıyım? Yoksa Arena bilgisayarı mı aramalıyım? Laptop Acer garantili sayılıyor mu?

IPS ekranlarda ışık sızması oluyor. Zamanla düzelebilir veya daha kötü olabilir. Bu kullanım konforunuzla ilgili bir konu.
Ben ASUS monitörümü 6 yıl ışık sızmalı kullandım hiç rahatsız olmadım ama siz olabilirsiniz.

Menteşe konusuna gelecek olursak plastikten gıcırdama oluyordur. Silikon sprey sıkın düzelir. Yağ gibi sıvı olmadığı için zarar vermez.

İade veya değişim konusuna girecekseniz, ürünün satılmaması sizi etkilemez. Ayıplı ürün olacağı için üst versiyonuyla değişim sağlarlar veya para iadesi gerçekleştirirler. Karar sizin.
Onarım muhabbetine girmenizi önermem. Zira onarıma giden bilgisayarın ben hayırlı çalıştığını görmedim.

IPS ekranlarda ışık sızması oluyor. Zamanla düzelebilir veya daha kötü olabilir. Bu kullanım konforunuzla ilgili bir konu.
Ben ASUS monitörümü 6 yıl ışık sızmalı kullandım hiç rahatsız olmadım ama siz olabilirsiniz.

Menteşe konusuna gelecek olursak plastikten gıcırdama oluyordur. Silikon sprey sıkın düzelir. Yağ gibi sıvı olmadığı için zarar vermez.

İade veya değişim konusuna girecekseniz, ürünün satılmaması sizi etkilemez. Ayıplı ürün olacağı için üst versiyonuyla değişim sağlarlar veya para iadesi gerçekleştirirler. Karar sizin.
Onarım muhabbetine girmenizi önermem. Zira onarıma giden bilgisayarın ben hayırlı çalıştığını görmedim.
o zaman teknik desteği arayıp değişim talebinde bulunayım. reddederlerse de spreyi denerim teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı