Acer Nitro 16 AN16-41-R4MB Notebook nasıldır?

kingteker

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, öncelikle uzun zamandır araştırdığım ve fiyat performans cihazı olduğuna karar verdiğim laptopu sonunda aldım.

Yalnız aklımda bir kaç soru işareti var ve bunları size danışmak istiyorum.

Not: Cihaz için 8gb ram’de sipariş verdim 16gb’a yükselteceğim.

Sorularımdan ilki; Cihazda performans almak için ve sorun yaşamamak için W11’mi kurmalıyım yoksa W10’mu tercih etmeliyim. (Pro ve Home’da dahil)

İkinci sorum oyun kısmıyla ilgili; Bir oyuncu değilim ama oynadığım oyunu takılmadan akıcı şekilde oynamak istiyorum. Gta5, Fifa24, Valorant, Csgo tarzı oyunlarda sizce istediğim verimi almam mümkün mü?

Son sorum ise şu; sizce bu cihazı alarak mantıklı bir alışveriş yapmış oldum mu?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..

Merhaba arkadaşlar, öncelikle uzun zamandır araştırdığım ve fiyat performans cihazı olduğuna karar verdiğim laptopu sonunda aldım.

Yalnız aklımda bir kaç soru işareti var ve bunları size danışmak istiyorum.

Not: Cihaz için 8gb ram’de sipariş verdim 16gb’a yükselteceğim.

Sorularımdan ilki; Cihazda performans almak için ve sorun yaşamamak için W11’mi kurmalıyım yoksa W10’mu tercih etmeliyim. (Pro ve Home’da dahil)

İkinci sorum oyun kısmıyla ilgili; Bir oyuncu değilim ama oynadığım oyunu takılmadan akıcı şekilde oynamak istiyorum. Gta5, Fifa24, Valorant, Csgo tarzı oyunlarda sizce istediğim verimi almam mümkün mü?

Son sorum ise şu; sizce bu cihazı alarak mantıklı bir alışveriş yapmış oldum mu?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..
Sadece son soruna cevap veriyorum: Hayır.
Sadece oyun odaklı aldıysan masaüstünde 10 kat daha fazla performans verir. Laptop'un RTX 4050'si, masaüstünün RTX 2050'sidir.

Sadece oyun odaklı aldıysan masaüstünde 10 kat daha fazla performans verir. Laptop'un RTX 4050'si, masaüstünün RTX 2050'sidir.
Laptop aldığına göre laptopa ihtiyacı vardır. Yoksa neden laptop istesin? Ayrıca konu bu değil. Muadillerine göre bu mantıklı mı diye sormuş.

Yalnız hocam masaüstü ile kıyaslama yapmıyoruz burada. Yerim olmadığı için masaüstü alamıyorum yoksa bende masaüstü almak isterim ve daha fazla performans alırım. Lütfen sorduğum soruyu ona göre cevaplayın. Teşekkür ederim

Güzel cihaz hocam. İyi günlerde kullanın. Driver desteği nedeniyle W11 daha iyi olacaktır.
Teşekkür ederim hocam dikkate alacağım.
1- W11 daha iyi olacaktır.

2-Söylediğiniz oyunları rahatlıkla oynatabilir.

3-Bu fiyat bandına en mantıklı laptop bu.
Çok teşekkür ederim hocam cevaplar için, içimi rahatlattınız.

Kütüphaneye ders çalışmaya falan kasayı sırtlar gider artık.

Yalnız aklımda birkaç soru işareti var ve bunları size danışmak istiyorum.

Not: Cihaz için 8 GB RAM'de sipariş verdim 16 GB'a yükselteceğim.

Sorularımdan ilki; cihazda performans almak için ve sorun yaşamamak için W11'mi kurmalıyım yoksa Windows 10'mu tercih etmeliyim. (Pro ve Home'da dahil)

İkinci sorum oyun kısmıyla ilgili; bir oyuncu değilim ama oynadığım oyunu takılmadan akıcı şekilde oynamak istiyorum. GTA 5, FIFA24, Valorant, CS:GO tarzı oyunlarda sizce istediğim verimi almam mümkün mü?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Güzel laptop Windows 11 için 16 GB RAM şart benim Windows mesela durduk yere 7 veya 8 GB RAM yiyor boşta. Ondan sonra RTX 4050 fena bir kart değil 6 GB VRAM olmasından linç yedi sene 2023 6 GB VRAM kart mı çıkar diye? RTX 4060 var bende de mesela 8 GB VRAM var diye içinde giriş orta seviye kart diyorlar doğru ama orta seviye olarak düşünüyorum ben çünkü daha önce RX550 4 GB kullanmıştım 2 GB versiyonuyla arada 2 FPS falan vardı veya 3 her şey VRAM değil. Aynı zamanda attığın laptop en mantıklı laptoplardan biri arkadaşlarında dediği gibi bu fiyat içinde. Yakında RTX 3050 falan satacaklar galiba bu fiyatlara laptoplarda.

Güzel laptop Windows 11 için 16 GB RAM şart benim Windows mesela durduk yere 7 veya 8 GB RAM yiyor boşta. Ondan sonra RTX 4050 fena bir kart değil 6 GB VRAM olmasından linç yedi sene 2023 6 GB VRAM kart mı çıkar diye? RTX 4060 var bende de mesela 8 GB VRAM var diye içinde giriş orta seviye kart diyorlar doğru ama orta seviye olarak düşünüyorum ben çünkü daha önce RX550 4 GB kullanmıştım 2 GB versiyonuyla arada 2 FPS falan vardı veya 3 her şey VRAM değil. Aynı zamanda attığın laptop en mantıklı laptoplardan biri arkadaşlarında dediği gibi bu fiyat içinde. Yakında RTX 3050 falan satacaklar galiba bu fiyatlara laptoplarda.
W10 kurmak daha mı fazla performans verir hocam? Ben performansı arttırmak için ne gerekiyorsa yapmak istiyorum çünkü. Ya da W11 Home kursam daha hafif olur mu?

Windows 10 kurmak daha mı fazla performans verir hocam? Ben performansı arttırmak için ne gerekiyorsa yapmak istiyorum çünkü. Ya da W11 Home kursam daha hafif olur mu?

RAM siparişi vermişsin zaten W11 daha iyi olur. Windows 10 ile Windows 11 arasında performans olarak çok fark kalmadı hatta W11 daha performanslı bile çalışabilir senin bilgisayarında RAM takviyesi sonrası. 8 GB RAM ile de kullanabilirsin ama 16 bir başka.

Windows 10 kurmak daha mı fazla performans verir hocam? Ben performansı arttırmak için ne gerekiyorsa yapmak istiyorum çünkü. Ya da W11 Home kursam daha hafif olur mu?

RAM kullanımı açısından soruyorsan Windows 10 değil Windows 8 ve 8.1 güzel çalışıyordu onlarda miladını doldurdu yani tavsiyem Windows 11 elindeki laptop için. Windows 11 ilk çıktığında optimizasyon ve birkaç hata ile gelmişti bende yaşadım mesela ama öyle kullandırmayacak kadar da değildi. O yüzden önermediler ama şu an topladı kendini.

Geri
Yukarı