Acer Nitro 16 AN16-41 R7-7840HS RTX 4060 performans testleri

İyi gidiyormuş şarjı. Almayı düşünüyorum da. Hp victus var bide aklımda. Aralarında 5k var. Sizce o farka değer mi? 40k ya 4060 almak mantıklı mı

youtube da şöyle bir yorum gördüm. doğru mu?
merhaba acer tarafından uygulanmış olan sıvı metalin uzun vadede veya fiziksel etkilerle(dik koyma veya 10 cmden dikey veya yatay düşme gibi)sızma yapma ihtimali var mı?internette kendi uygulayanların bazen 6 8 ay calisip sonrasında sizma yaptigina dair mesajlar var. Teşekkürler

benimde kafamı kurcalıyor bu sıvı metal olayı 1 yıl sonra bakım yapılacağı zaman sıvı metal değişimi yapabilecek biryer bulabilecekmiyiz

Son düzenleme:
İyi gidiyormuş şarjı. Almayı düşünüyorum da. HP Victus var bir de aklımda. Aralarında 5K var. Sizce o farka değer mi? 40k ya 4060 almak mantıklı mı?

Victus hem panel hem kasa hem de performans olarak düşük Nitro 16'dan. Arada ki 5K yı hak ediyor yani. Bütçene uygunsa Nitro 16'dan vazgeçme.

Benim de kafamı kurcalıyor bu sıvı metal olayı 1 yıl sonra bakım yapılacağı zaman sıvı metal değişimi yapabilecek bir yer bulabilecek miyiz?

Sıvı metalin ömrü minimum 2 yıl. Servis ücretsiz değiştirir garanti süresince. Garanti bitmeden değişim için gidersin servise

1.Anlık FPS
2. En düşük
3. Ortalama
4. En yüksek

Değerleri gösteriyor.

Kısaca;

Anlık FPS değerim oyun içi 250'den 380'lere çıktı. Ortalama FPS de 150'den 275'e çıktı.
Hocam almayı düşündüğüm 3 aday arasında bu laptop. Ramin çift kanal olmasının Fps'de bu denli fark oluşturması sadece valorant gibi rekabetçi oyunlarda mı geçerli yoksa diğer oyunlarda da önemli bir fps artışı olur mu? bir 16gb daha ram'e para vermek istemediğimden eğer tüm oyunlara etki ediyorsa 2x8gb rame sahip laptop almayı düşünüyorum.

SSD gözüküyor sorun yok. USB boot ederken bir sorun oluşmuş olabilir. Boot sekmesinde Windows Boot Manager gözükmesi lazım gözükmüyor. USB tekrar boot edin deneyin.

Sorun flaştan kaynaklıydı flaş konusunu çözdüm ve sorunum düzeldi.

Merhabalar @revivality
Sizden rica etsem cmd ekranına powercfg/batteryreport yazıp çıkan sonucu buraya atman mümkün müdür. Çünkü nitro 16 90 mwh batarya ile geliyor ama benimkinde max kapasite 82mwh gözüküyor. Sizde bir kontrol etseniz ve buraya gönderir misiniz

Merhaba @revivality
Sizden rica etsem CMD ekranına powercfg/batteryreport yazıp çıkan sonucu buraya atman mümkün müdür? Çünkü Nitro 16 90 mwh batarya ile geliyor ama benimkinde Max kapasite 82mwh gözüküyor. Sizde bir kontrol etseniz ve buraya gönderir misiniz?

Günaydın,
Sonuç bu şekilde. Acer Care Center da pil sağlığı denetimi yapıp tekrar rapor almayı deneyin.

1699603343003.png

@revivality merhaba, sanırım 4 aya yakın kullanıyorsunuz, memnun musunuz hala? 32 GB'lik olanını düşünüyorum ama tam da karar verebilmiş değilim. Soğutma, performans hala daha aynı mı? 4-5 yıl rahat götürecek gibi duruyor mu? 1050 Ti Dell kullanıyorum, laptop bozulmak için son günlerini sayıyor, çalışırken motor gibi sesler çıkarıyor 😀. Bir de sıvı metalin değişimi biraz sıkıntı, 2 yıl dolmadan önce sıvı metali ellemeden sadece fan ve ızgaralar temizlenebilecek gibi mi, çünkü sıvı metal değişimini bekleyene kadar hava çıkış kanalları tıkanır diye düşünüyorum.

Bu bilgisayar da kafamı kurcaladı. Bir süredir bilgisayarları takip ediyorum, incelemeleri okuyorum/izliyorum, 4070 mobil ve 4060 mobil arasındaki FPS varkı 10'dan fazla olan oyun neredeyse yok gibi. İşlemciler de neredeyse aynı sayılır, jarrod's tech kanalındaki bir karşılaştırmada hangisi daha uygunsa onu alın, ikisi de aynı sayılır diyordu hatta. Victus'taki 4070 120W olanmış ama her iki kart da kullanımda 100W civarında kaldığından dolayı ne kadar fark olur bilemedim. Bütün bunları düşününce 2K farkı kulaklık vb ekipmana vermek yerine bilgisayara vermek mantıklı mı emin olamadım.

@revivality merhaba, sanırım 4 aya yakın kullanıyorsunuz, memnun musunuz hala? 32 GB'lik olanını düşünüyorum ama tam da karar verebilmiş değilim. Soğutma, performans hala daha aynı mı? 4-5 yıl rahat götürecek gibi duruyor mu? 1050 Ti Dell kullanıyorum, laptop bozulmak için son günlerini sayıyor, çalışırken motor gibi sesler çıkarıyor 😀. Bir de sıvı metalin değişimi biraz sıkıntı, 2 yıl dolmadan önce sıvı metali ellemeden sadece fan ve ızgaralar temizlenebilecek gibi mi, çünkü sıvı metal değişimini bekleyene kadar hava çıkış kanalları tıkanır diye düşünüyorum.

Bu bilgisayar da kafamı kurcaladı. Bir süredir bilgisayarları takip ediyorum, incelemeleri okuyorum/izliyorum, 4070 mobil ve 4060 mobil arasındaki FPS varkı 10'dan fazla olan oyun neredeyse yok gibi. İşlemciler de neredeyse aynı sayılır, jarrod's tech kanalındaki bir karşılaştırmada hangisi daha uygunsa onu alın, ikisi de aynı sayılır diyordu hatta. Victus'taki 4070 120W olanmış ama her iki kart da kullanımda 100W civarında kaldığından dolayı ne kadar fark olur bilemedim. Bütün bunları düşününce 2K farkı kulaklık vb ekipmana vermek yerine bilgisayara vermek mantıklı mı emin olamadım.

Evet 4 ay geçti hala çok memnunum. Soğutma hala ilk günkü gibi sorunsuz 5-6 yıl çok rahat götürür bu cihaz. Hatta 45 kişilik Nitro 16 kullanıcılar grubumuz var memnun olmayan yok cihazdan :)

Fan ve ızgara temizliğini kolaylıkla yapabilirsin ufak bir kompresörle. Her ay açıp temizliyorum ben sıkıntı yaşamıyorum. 2-3 yıl sonra da serviste macunu rahatlıkla değiştirtebilirsin.

4060 ile 70 arası 10-15 FPS fark var evet benim düşüncem fiyat farklarına değmez.

45-46'lara çıkabiliyorsa bütçen bu cihazı düşünmeden al Victus'lara limitli işlemci ile gelir günümüzde oyunlarda sıkıntı yaratmıyor ama ileride yüksek watt değeri isteyecek oyunlarda FPS problemi yaşanabilir.

Geri
Yukarı