Acer Nitro 5 RTX 4060 vs Nitro 16 AN16-41 RTX 4060

machiav

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun süredir foruma göz gezdiriyorum. İndirimlerle beraber karşılaştırmada yardım istediğim 3 model belirledim. Sizden ricam fiyatlarını da göz önünde bulundurarak önerir misiniz? Farklı bir öneriniz varsa da açığım.

1. 37.499₺ Nitro 5 ACER Nitro 5 Intel Core i7-12650H 32GB 1TB SSD 8GB RTX4060 Linux 15.6" 165Hz Siyah Gaming PC NH.QM0EY.00C Fiyatı, Yorumları - Trendyo
  2. 31.999₺ Lenovo LENOVO LOQ Intel Core i5-12450H 16GB 512GB SSD RTX4060 8GB DOS 15.6" 144hz Gaming Laptop 82XV00NKTX Fiyatı, Yorumları - Trendyol
  3. 45.900₺ Nitro 16 https://www.hepsiburada.com/acer-ni...WF?magaza=Teknorya&url_src=ios-product-detail

2 Acer Nitro arasındaki kasa ve panel farkları neler bulamadım. Sanırım panelleri aynı. Soğutma biraz fark ediyordur diye düşündüm. Öneriler için ricam Trendyol ve Hepsiburada dışına çıkmayalım, ertelemeli alacağım.

Son düzenleme:
Nitro 16 üst düzey panelle geliyor + G-SYNC'te var.

Aynı panel başka markalarda 60 70 k da geliyor.

İkinci sıradaki linki yanlış eklemişsiniz.
Düzeltemediniz, hala ilk sıradaki Nitro ile aynı. :)

Nitro 16 lar en az 1200p WUXGA veya 1600p WQHD
Diğerleri 1080p

Yukarıdakiler arasında o kadar fiyat farkı varken elbette Lenovo Loq. Akakçe'de şu an fiyatı dip yapmış görünüyor.

Son düzenleme:

Diğerleri 1080p
Düzelttim teşekkür ederim :)

Diğerleri 1080p

Yukarıdakiler arasında o kadar fiyat farkı varken elbette Lenovo Loq. Akakçe'de şu an fiyatı dip yapmış görünüyor.
İlk tercihim nitro 5’di işlemci ve ekran yüzünden. Loq’u araştırdığımda ghosting problemlerinden bahsetmişler. Üstüne bir tık iyi işlemci ile nitro 5 düşünmüştüm. Ne dersiniz?

Son düzenleme:
İlk tercihim nitro 5’di işlemci ve ekran yüzünden. Loq’u araştırdığımda ghosting problemlerinden bahsetmişler. Üstüne bir tık iyi işlemci ile nitro 5 düşünmüştüm. Ne dersiniz?
Yukarıdaki Lenovo konusuda pek bilgi sahibi değilim.

İşlemci açısından en az İ5 12.nesil veya muadil AMD olduktan sonra fazlası ile yeterli olur.

Aşağıdaki yazdıklarım kişisel kanaat ve tercihim. Nitro 5 yerine Victus 16 seçerim.
F/P Laptoplarda tercih sıralamam.
Nitro 16
Victus 16 (Victus 15 lerle karıştırmamak lazım. Victus 15 kimseye önermem.)
Nitro 5 (Kullanıyorum. Ben aldığım tarihte karşısında Victus 15 vardı.)

Şartlarınıza uygun Victus 16 seçenekler var.

Nitro 5 ve Victus 16 arasında seçim yapmak zor. HP markasına daha çok güvendiğim ve HP nin müşteri desteği diğer tüm markalardan daha iyi olduğu için benim tercihim Victus 16 ya yönelik.

Son düzenleme:

Diğerleri 1080p

Lenovo loqlarda ghosting oluyor 25 ms oluyor 1080p olanlar.

Yukarıdaki Lenovo konusuda pek bilgi sahibi değilim.

İşlemci açısından en az İ5 12.nesil veya muadil AMD olduktan sonra fazlası ile yeterli olur.

Aşağıdaki yazdıklarım kişisel kanaat ve tercihim. Nitro 5 yerine Victus 16 seçerim.
F/P Laptoplarda tercih sıralamam.
Nitro 16
Victus 16 (Victus 15 lerle karıştırmamak lazım. Victus 15 kimseye önermem.)
Nitro 5 (Kullanıyorum. Ben aldığım tarihte karşısında Victus 15 vardı.)

Şartlarınıza uygun Victus 16 seçenekler var.

Nitro 5 ve Victus 16 arasında seçim yapmak zor. HP markasına daha çok güvendiğim ve HP nin müşteri desteği diğer tüm markalardan daha iyi olduğu için benim tercihim Victus 16 ya yönelik.
Fiyat ve donanım açısından (limitleri gözardı ederek) s0015nt düşünüyordum ben de. Ama bir anda 3-4k zam getirdiler. Ben de victus’u komple eledim fiyatları artık çok da cazip değil kanımca.

Lenovo loqlarda ghosting oluyor 25 ms oluyor 1080p olanlar.
Nitro 5 lerde olmuyor mu?

@machiav
HP seçenek olarak bulunsun.... 35K

Geri
Yukarı