Acer Nitro 16 AN16-41 R7-7840HS RTX 4060 performans testleri

Uyumsuzluk kesin olacak diye bir şey yok ama çipleri farklı olabilir. Zaten MHz düşse de bu sana en fazla 10FPS olarak yansır MHz hızlarına bakmadığın sürece anlayamazsın farkı.

Anladım hocam. SK da Samsung çip kullanıyor diye biliyorum bakalım gelince göreceğiz.
Bu arada enteresan şekilde CPU-Z de Memory sekmesini göremiyorum. HWiNFO da da RAM çift kanal olarak gözüküyor. Acaba windowsumla alakalı bir sıkıntı mı var ki?

1695379105402.png

1695379234986.png

1695379033662.png

SPD kısmında slotarın hepsine tek tek bak eminsin değil mi tek 16 olduğuna ben tek 16 diye biliyorum.

Ayrıca bir yerde okumyştum tek 16 olsa dahi çift kanal gorunebiliyor gibisinden ama çok inanmadım.

SPD kısmında slotarın hepsine tek tek bak eminsin değil mi tek 16 olduğuna ben tek 16 diye biliyorum.

Ayrıca bir yerde okumyştum tek 16 olsa dahi çift kanal gorunebiliyor gibisinden ama çok inanmadım.

Tabii eminim. Laptopu açıp RAM'i çıkartıp çektim attığım fotoğrafı.
CPU-Z'nin eski versiyonunu kurmuşum güncelleyince bazı değerler geldi.

1695379910552.png

1695379925924.png

@revivality fan sesiyle alakalı bir problem yaşıyor musunuz yani oyunlarda vs fan sesi rahatsız ediyor mu? Bir de Klavye üstündeki sıcaklıklar nasıl çok fazla sıcaklık tutuyor mu?

Turbo modda fan sesi yüksek bu her gaming laptop için kaçınılmaz zaten kulaklık taktığında fan sesini duymuyorsun.

Performans modunda fanlar %30 üzerine çıktığı olmadı henüz ses duyulmuyor bile.

Sessiz modda fanlar %10 çalışıyor bu modda hiçbir ses gelmiyor fanlardan.

Turbo modda fan sesi yüksek bu her gaming laptop için kaçınılmaz zaten kulaklık taktığında fan sesini duymuyorsun.

Performans modunda fanlar %30 üzerine çıktığı olmadı henüz ses duyulmuyor bile.

Sessiz modda fanlar %10 çalışıyor bu modda hiçbir ses gelmiyor fanlardan.
Hocam bende asus tuf a15 4060 laptop varda dediğiniz gibi her modelde turbo fan cok ses cıkartır. performans modunda kullanıyorum ses cok yok bendede. oyuna girdigimde klavye üstü sıcaklık mevcut. birde turbo boostu kapattım. en güç tüketen oyunlarda bile işlemci 75 ekran kartı 70 falan. Sizinde klavye üstünde sıcaklık mevcutmudur

Hocam bende ASUS TUF A15 4060 laptop varda dediğiniz gibi her modelde Turbo fan cok ses cıkartır. Performans modunda kullanıyorum ses cok yok bende de. Oyuna girdigimde klavye üstü sıcaklık mevcut. Bir de Turbo Boost'u kapattım. En güç tüketen oyunlarda bile işlemci 75 ekran kartı 70 falan. Sizinde klavye üstünde sıcaklık mevcut mudur?

Sıcaklık oluyor tabii ister istemez ama rahatsız edecek boyutta değil.

Geri
Yukarı