Acer Nitro 16 AN16-416 laptopta Wi-Fi yok

Hocam bu sayfada Wireless LAN yazan sürücüyü indir, zip'ten çıkar. Aygıt Yöneticisinde Diğer Aygıtlar'da "Ağ Denetleyicisi" var. Oraya gir, sürücüyü güncelleştir - bilgisayarımdaki sürücülere göz at adımlarını takip edip indirdiğin dosyayı göster.

Aygıt yöneticisinde ünlem işaret vb. olan aygıt yoksa ve wifi hala gözükmüyorsa sorun donanımsaldır. Yok kurulmamış bilinmeyen aygıt vs. varsa yazılım driver sorunudur.

Normalde formattan sonra Windows 10 veya 11 kurulurken otomatik olarak bulup kurması lazım. Hatta setup tam bitmeden wi-fi ağları gösterip bağlanıyordu, driverı kurmuş oluyordu yani.

Aygıt yöneticisinde ünlem işaret vb. olan aygıt yoksa ve wifi hala gözükmüyorsa sorun donanımsaldır. Yok kurulmamış bilinmeyen aygıt vs. varsa yazılım driver sorunudur.

Normalde formattan sonra Windows 10 veya 11 kurulurken otomatik olarak bulup kurması lazım. Hatta setup tam bitmeden wi-fi ağları gösterip bağlanıyordu, driverı kurmuş oluyordu yani.
bende öyle biliyorum. kurulum esnasında maalesef görmedim çıkmadı o anda düşündüm zaten. Ancak yarın bir daha test edeceğim olmazsa Acer firmasını arayacağım.

Geri
Yukarı