Acer Nitro 16 kurulumu ve ayarları nasıl yapılır?

1.15

Bizim cihaz için BIOS nasıl düşürebiliriz hocam. Cidden çok mu tehlikeli yok mu bir yolu yorda mı?

1.15 stabil gayet iyi ama sebebi tam performansı vermediği için. 60W sınırı 1.15'te kalmadı bence büyük ihtimalle 1.17 veya 1.19 da kalktı. Dün Cinebench R23 testi yaptım ne kadar tekrarladıysam da ilk aldığım skoru alamadım 8binlerde kaldı. 1.15 BIOS 65 W da sabitliyor yükseltmiyor işlemciyi. 1.19 da 100W ı görmüştüm. Yükselmediği için oyun performansı nasıl olur bilemeyeceğim. Sanırım 1.17'ye yükseltip bir denemek istiyorum. 10 gündür 1.15 teyim neredeyse boğayı iple bağlamışlar gibi sanki.

1.15

1.15 stabil gayet iyi ama sebebi tam performansı vermediği için. 60W sınırı 1.15'te kalmadı bence büyük ihtimalle 1.17 veya 1.19 da kalktı. Dün Cinebench R23 testi yaptım ne kadar tekrarladıysam da ilk aldığım skoru alamadım 8binlerde kaldı. 1.15 BIOS 65 W da sabitliyor yükseltmiyor işlemciyi. 1.19 da 100W ı görmüştüm. Yükselmediği için oyun performansı nasıl olur bilemeyeceğim. Sanırım 1.17'ye yükseltip bir denemek istiyorum. 10 gündür 1.15 teyim neredeyse boğayı iple bağlamışlar gibi sanki.

Hocam sen downgrade yaptın ya 1.19'dan onu soruyorum. Benimki de 1.19 ve boştayken eskisine göre 10 derece daha sıcak çalışıyor.

Hocam sen downgrade yaptın ya 1.19'dan onu soruyorum. Benimki de 1.19 ve boştayken eskisine göre 10 derece daha sıcak çalışıyor.

Evet üstat demek istediğim 1.15'te 65 W işlemci sınırı kalkmamış gibi. Max 68 W görüyorum GR23'te. Evet 1.19 da boşta sıcaklıklar yüksek 1.15'te düşük. Yani demek istediğim pek değmedi. İlla yapacağım dersen Acer BIOS downgrade yaz Google'dan videolar var.

Düzeltme bipsu resetledim ve CMD de birkaç kodla performans düzeldi. GR23'te 16600 puanı yeniden gördüm işlemci 98 W çekti.

Son düzenleme:
Beyler sizde pubg ultra ayarda veya herhangi bi oyunda sıcaklık gpu 93 cpu 84 lere çıkıyormu bide performans modda fan sesi sizdede fazlamı bilmediğim için soruyorum fan sesi sanki süpürge gibi

Son düzenleme:
Sizde PUBG Ultra ayarda veya herhangi bir oyunda sıcaklık GPU 93 CPU 84'lere çıkıyor mu bir de performans modda fan sesi sizde de fazla mı bilmediğim için soruyorum fan sesi sanki süpürge gibi

Fan sesi fazla bende de. Ama ilk laptopum olduğu için başka laptoplara göre kıyaslama yapamıyorum.

Beyler sizde pubg ultra ayarda veya herhangi bi oyunda sıcaklık gpu 93 cpu 84 lere çıkıyormu bide performans modda fan sesi sizdede fazlamı bilmediğim için soruyorum fan sesi sanki süpürge gibi
Bazı oyunlarda fazla :D Fakat ısınmıyor orası ayrı. Fan sesi çok evet. Linux ile denemek lazım aslında. Bu kadar performanslı notebook bu kadar fazla ses nasıl çıkartıyor bende anlamıyorum.

Bazı oyunlarda fazla :D Fakat ısınmıyor orası ayrı. Fan sesi çok evet. Linux ile denemek lazım aslında. Bu kadar performanslı notebook bu kadar fazla ses nasıl çıkartıyor bende anlamıyorum.
Genel olarak 80 altı 90 yukarı görmedim sıcaklık değerini oyunlarda cyberpunk 2077 86 87 geziyor valorantta 80 85 oluyor 80 aşağı düşmüyor bazen 78 79 oluyor genel olarak GPU da 80 90 hep bazılarına bakıyorum 67 69 70 sıcaklık değerleriyle kullanıyorlar vallahi bilemedim cihaz aslında çok güzel fan sesi fazla olmasa güzel aslında ama iade hakkımda var aslında sıcaklık kaç olması gerekiyor normalde normal mi 85 86 lar oyunlarda

Genel olarak 80 altı 90 yukarı görmedim sıcaklık değerini oyunlarda cyberpunk 2077 86 87 geziyor valorantta 80 85 oluyor 80 aşağı düşmüyor bazen 78 79 oluyor genel olarak GPU da 80 90 hep bazılarına bakıyorum 67 69 70 sıcaklık değerleriyle kullanıyorlar vallahi bilemedim cihaz aslında çok güzel fan sesi fazla olmasa güzel aslında ama iade hakkımda var aslında sıcaklık kaç olması gerekiyor normalde normal mi 85 86 lar oyunlarda
Benimde aynı şekilde hocam. Fanın bu denli sesli çalışmasını anlamadım. Dokunuyorum sağına soluna hiç sıcaklık yok laptopta. Fan neden kendini hırpalıyor anlamadım :D Vardır bir ayarı aslında. Onun haricinde piyasadaki en iyi laptoplardan bence. Fan ayarları otoda bende. Soğutucu mu alsam diye düşündüm, laptop kendi şahane soğutuyor. Tek dezavantaj olarak bu fan sesi gerçekten çok .
1711190060493.png

Sizde PUBG Ultra ayarda veya herhangi bir oyunda sıcaklık GPU 93 CPU 84'lere çıkıyor mu bir de performans modda fan sesi sizde de fazla mı bilmediğim için soruyorum fan sesi sanki süpürge gibi.

Dostum eğer doğru yazdıysan GPU sıcaklığını bir GPU için 93 çok çok fazla haberin olsun. Ben de Nitro 16 aldım daha elime geçmedi henüz.

Ayrıca AMD güncellemeleri çok fazla doğru çalışmıyor deniyor. Chipset güncellemesinden sonra sorun yaşayan farklılık hisseden oldu mu?

Geri
Yukarı