Acer Nitro 16 kurulumu ve ayarları nasıl yapılır?

Benimde aynı şekilde hocam. Fanın bu denli sesli çalışmasını anlamadım. Dokunuyorum sağına soluna hiç sıcaklık yok laptopta. Fan neden kendini hırpalıyor anlamadım :D Vardır bir ayarı aslında. Onun haricinde piyasadaki en iyi laptoplardan bence. Fan ayarları otoda bende. Soğutucu mu alsam diye düşündüm, laptop kendi şahane soğutuyor. Tek dezavantaj olarak bu fan sesi gerçekten çok .
Eki Görüntüle 2148190
laptop aslında güzelde hocam bu fan sesi olmasaydı daha güzel olurdu bilmiyorum iade edip kasa toplayasım geldi o fan sesiyle oyun oynanmaz rahatsız edici ama sessiz modta kullanılır oda ne kadar performanslı olur bilmiyorum bende sıcaklık var fanlardan acayip sıcaklık çıkıyor oyunlarda tabi normalde o kadar sıcak olmuyor bende yeri geliyor bazı günler 4 5 saat oyun oynuyorum fanlardan sıcak hava akışı var normal buda oyunlarda ama wasd tuşlarına kadar gelmiyor o sıcaklık klavyeye kadar

Arkadaşlar ilgilenen varsa bendeki laptopu satıyorum. 32 GB RAM ve 1 TB SSD haliyle. RAM ve SSD sıfır olarak alındı. Hepsinin faturası mevcut zaten.

laptop aslında güzelde hocam bu fan sesi olmasaydı daha güzel olurdu bilmiyorum iade edip kasa toplayasım geldi o fan sesiyle oyun oynanmaz rahatsız edici ama sessiz modta kullanılır oda ne kadar performanslı olur bilmiyorum bende sıcaklık var fanlardan acayip sıcaklık çıkıyor oyunlarda tabi normalde o kadar sıcak olmuyor bende yeri geliyor bazı günler 4 5 saat oyun oynuyorum fanlardan sıcak hava akışı var normal buda oyunlarda ama wasd tuşlarına kadar gelmiyor o sıcaklık klavyeye kadar
Hocam satıcı windows 10 home ile kullanın demiş bir yorumda. Pro da uyumsuzluk oluyormuş. Windows 11 home ile cpu yüksek mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu şekilde kurulum adımları var.

Elinde Nitro 16 olanlardan birisi UFO sitesine veya başka bir siteye girip NVIDIA denetim masasında only NVIDIA GPU seçili iken Hz testi yapabilir mi?

Çünkü ben böyle yaptığımda PC de 165 Hz seçili olmasına rağmen sitede 126 gösteriyor ve akıcılık da fark edilir şekilde değişmiş oluyor.

Optimus seçiliyken hiçbir sorun yok.

Ben otomatik gpu değişimi kullanıyorum. Tarayıcılar nvidia yı kullanıyor.

Edit: sadece Nvida kullanınca 129 veriyor.

Dosya Ekleri

• PXL_20240327_163703704.jpg
    PXL_20240327_163703704.jpg
    286,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Ben otomatik GPU değişimi kullanıyorum. Tarayıcılar NVIDIA'yı kullanıyor.

Edit: Sadece NVIDIA kullanınca 129 veriyor.

Cidden içime su serptin teşekkür ederim. Ben de bir problem var diye korkuyordum sadece bende öyle değilmiş demek ki. Muhtemelen 4060 ile G-SYNC açtığı için Hz sonucu 120 küsur çıkıyor diye düşünüyorum.

Elinde Nitro 16 olanlardan birisi UFO sitesine veya başka bir siteye girip NVIDIA denetim masasında only NVIDIA GPU seçili iken Hz testi yapabilir mi?

Çünkü ben böyle yaptığımda PC de 165 Hz seçili olmasına rağmen sitede 126 gösteriyor ve akıcılık da fark edilir şekilde değişmiş oluyor.

Optimus seçiliyken hiçbir sorun yok.

Bende 165 Hz diyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-27 232715.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-27 232715.png
    699,3 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı