Acer Nitro 16 laptop oyunlardaki sıcaklık değerleri

781755

Femtopat
Acer Nitro 16 laptop kullanıyorum. Ekran kartım NVIDIA GeForce 4070. işlemcim ise Ryzen 7 7840HS.
Oyunlarda farklı sıcaklık değerleri alıyorum. Örneğin Hellblade oyununda ekran kartım 85 derece ve %100 çalışıyordu işlemci sıcaklığım normal 70 mi?
Fakat farklı oyunlarda işlemci sıcaklığımın bazen 90'a kadar çıktığı oldu ve o kadar güçlü sistemsel özellikler gerektiren oyunlar değildi. Bu değerler sıkıntılı mı? Oyunları oynamaya devam edersem sorun yaşar mıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundan oyuna kullanımlar, dereceler farklılık gösterebilir bu gayet normaldir. En son ne zaman bakım yaptınız orası önemli. birde Laptop'u kullandığınız yerin hava akışıda çok önemli. zira iyi bir hava akışı yoksa ısınması gayet normaldir.

Oyundan oyuna kullanımlar, dereceler farklılık gösterebilir bu gayet normaldir. En son ne zaman bakım yaptınız orası önemli. Bir de laptopu kullandığınız yerin hava akışıda çok önemli. Zira iyi bir hava akışı yoksa ısınması gayet normaldir.

Laptopu henüz yeni satın aldım ve masadan yüksek bir şekilde tutuyorum. Hava akışı rahat bir şekilde oluyor.

Normal. Anlık dalgalanmalar olur.

Peki ekran kartının oyun esnasında sürekli %100 çalışması normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı