Acer Nitro 16 RTX 4060 GPU sıcaklığı 85 normal midir?

Hocam baktım oda otomatik seçili. Oyuna girince zaten ekran kartına geçiyor. Bunu NVIDIA seçersek sürekli boşuna ekran kartında çalışmaz mı?

Otomatik geçer ama tam performansını alamazsın 4060'ı. Tam verim için NVIDIA'yı seçmelisin biosdan. Boşuna çalışması gibi bir durum söz konusu olmaz çalışması için var kart zaten :)

Otomatik geçer ama tam performansını alamazsın 4060'ı. Tam verim için NVIDIA'yı seçmelisin BIOS'tan. Boşuna çalışması gibi bir durum söz konusu olmaz çalışması için var kart zaten :)

İki tarafıda NVIDIA çekip deneyeceğim bakalım düşüş olacak mı?

Otomatik geçer ama tam performansını alamazsın 4060'ı. Tam verim için NVIDIA'yı seçmelisin BIOS'tan. Boşuna çalışması gibi bir durum söz konusu olmaz çalışması için var kart zaten :)

Hocam dediğinizi denedim hiçbir fark oluşmadı sizce iade edeyim mi yoksa normal bir durum mu? Bir de ekran kartı Max 100 watt çalışıyor fazlasını görmedim. 3DMark testi yapıyorum sonuçları atayım size.

image.jpg

Son düzenleme:
Hocam dediğinizi denedim hiçbir fark oluşmadı sizce iade edeyim mi yoksa normal bir durum mu? Bir de ekran kartı Max 100 watt çalışıyor fazlasını görmedim. 3DMark testi yapıyorum sonuçları atayım size.

AIDA64'te 10 dk sistem kararlılık testini çalıştırabilir misiniz? Tabii bu arada NitroSense uygulamasında ekteki gibi performans modunun açık olduğundan emin olun. Kararlılık testinin 10 dakika sonunda sonuçlarını paylaşabilir misiniz? Bu arada HWiNFO64'te sensörler tarafıda açık olsun ekran kartının gerçekte Max ne kadar kullandığınıda görebiliriz.

1700604482192.png

İki tarafıda NVIDIA çekip deneyeceğim bakalım düşüş olacak mı?

Eki Görüntüle 2025922

İade edilecek bir durum yok.

BIOS güncellemelerini yaptın mı cihaz geldikten sonra?

İade edilecek bir durum yok.

BIOS güncellemelerini yaptın mı cihaz geldikten sonra?

Hocam bilgisayarı ayarlardan sıfırladım oyunu tekrar kurdum 70 civarlarına düştü. Sonra altına kitap koyarak eğim verdi 65-70 arası değişti. Galiba yükseklik olmadığı için biraz daha fazla ısınıyor diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı