Acer Nitro 16 laptopta GPU ve CPU sıcaklığı normal mi?

Ekran karti 95'i geçmediği sürece sorun yok. 80 falan abartmayalım.

Ekran kartı 95'te frekans kısar FPS falan kalmaz bılmıyorsunuz sanırım ya da ıslemcı dıyorsunuz.

Ekran kartı niye bu kadar ısınıyor olabilir?

Ekran kartı da sürekli 80'in üzerinde oyun oynarken.

Yuksek performans modunda benım de öyle, Monster 25.1 MSI kasa kullanıyorum şu an 77 78 arası gelıyor Turbo fanla 70'lerde.

Ekran kartı 95'te frekans kısar FPS falan kalmaz bılmıyorsunuz sanırım ya da ıslemcı dıyorsunuz.

Yuksek performans modunda benım de öyle, Monster 25.1 MSI kasa kullanıyorum şu an 77 78 arası gelıyor Turbo fanla 70'lerde.

Pardon 90'ı geçmediği sürece sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 16 RTX 4060 AMD 7840 16 GB.
Daha laptopu geçen hafta aldım Battlefield 5 yükledim yaklaşık 1 saattir oynuyorum sıcaklık değerleri bana çok yüksek geldi sizce nasıl fazla anlamıyorum bu işlerden.

Oyunda sürekli 80-95 arası sıcaklık zararlı mıdır?

Eki Görüntüle 2063749

Sen benım dedıgıme bak dostum en az 8-10 tane oyuncu laptopu elımden gectı 850M'den 3060 versıyonlarına varana kadar, ıslemcı 80-90 arası normal 90 ustu arada olur, o da normal genelde kendını cekıyorsa 80-90'a frekans da kısmıyorsa ıslemcı guzel durumdasın. Ekran kartı 80 gecmıyorsa sorun yok tolere eder 80'den sonrayı ama frekans kısar sureklı 70-75 arası gayet ıyı calısır ekran kartı da.

saat 19:30dan 19:50'ye kadar hep 85 ile 90 arası cpu sıcaklığı yani 20 dakika peki bu normal mi? yani bu oyunu 1 saat oynasam değerler aynı,hatta daha da artacak o zaman?

Hocam laptopun altına bir soğutucu alın, soğutucu alana kadar da kitapla vs ile yükseltin altını etki edecektir.

Alt+Tab atılarak sıcaklıklara bakılmaz. Oyun içi anlık sıcaklıklara Afterburner gibi bir uygulamayla bakmanız lazım.

80-95 arası sıcaklıklar işlemci için normal ama ekran kartı için değil.
Bi
Sen benım dedıgıme bak dostum en az 8-10 tane oyuncu laptopu elımden gectı 850M'den 3060 versıyonlarına varana kadar, ıslemcı 80-90 arası normal 90 ustu arada olur, o da normal genelde kendını cekıyorsa 80-90'a frekans da kısmıyorsa ıslemcı guzel durumdasın. Ekran kartı 80 gecmıyorsa sorun yok tolere eder 80'den sonrayı ama frekans kısar sureklı 70-75 arası gayet ıyı calısır ekran kartı da.
bu işlerden fazla anlamıyorum performans oyun modunda oynuyorum ekran modu da sadece Nvıdıa cpu yukarıda bir arkadaş farklı bir program önerdi onu açtım onda da çok düşük hangisi doğrudur
Ekran görüntüsü 2023-12-24 203912.png

Alt+Tab atılarak sıcaklıklara bakılmaz. Oyun içi anlık sıcaklıklara Afterburner gibi bir uygulamayla bakmanız lazım.

80-95 arası sıcaklıklar işlemci için normal ama ekran kartı için değil.
Hocam dediğin programı yükledim onda çok düşük çıktı niye böyle?Acaba oyundayken aktif değil mi?Ekran görüntüsü 2023-12-24 203912.png

Geri
Yukarı