Acer Nitro 5 AN515-45 CPU ve GPU sıcaklıkları oyundayken normal midir?

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
RTX 3050, Ryzen 5 5600H, 8x1 DDR4 3200 MHz RAM.
Acer Nitro 5 AN515-45 sisteme sahibim. Prize takılı halde 20 dakika boyunca Deep rock galactic oynadım, ayarlar maksimumdaydı. CPU maksimum 83 dereceyi, GPU ise maksimum 62 dereceyi görmüş. Bu sıcaklıklar normal mi yeni alınmış bir Gaming laptopa göre? Acer NitroSense görüntüsünü bırakıyorum, değiştirmem gereken ayar vs. var mı?

1691927658892.png

RTX 3050, Ryzen 5 5600H, 8x1 DDR4 3200 MHz RAM.
Acer Nitro 5 AN515-45 sisteme sahibim. Prize takılı halde 20 dakika boyunca Deep rock galactic oynadım, ayarlar maksimumdaydı. CPU maksimum 83 dereceyi, GPU ise maksimum 62 dereceyi görmüş. Bu sıcaklıklar normal mi yeni alınmış bir Gaming laptopa göre? Acer NitroSense görüntüsünü bırakıyorum, değiştirmem gereken ayar vs. var mı?

Eki Görüntüle 1901070

Hocam sıcaklıklar Acer'in soğutmasını aşırı başarılı olduğunun kanıtıdır normal bir Gaming laptopa göre çok düşük sıcaklıklar.

Anladım hocam peki fan ayarlarında bir değişiklik yapmama gerek var mı yoksa oto durumda mı bırakayım?

Oto durum bence en mantıklısı sonuçta sıcaklık ne kadar artarsa fan hızını ona göre ayarlıyor en sağlıklısı bu diye düşünüyorum.

Uzun süreli kullanımda 90 dereceye kadar çıkması da normal midir hocam? Ayrıca sizde de fan ayarları otomatik değil mi?

Gayet normal, bende de uzun kullanımda otomatikte 88-89'ları gördüğüm oluyor. Hava zaten yanıyor, işlemci ısısından rahatsız oluyorsanız içinizin rahat olması için işlemci fan hızını bir tık arttırabilirsiniz.

Geri
Yukarı