Acer Nitro 16 RTX 4060 vs RTX 4070

Darısı Omen serisinin başına. 🙂

Çok daha güçlü demek garip. 4070 ile 4080 arasına diyebiliriz ama 4060 ile 4070 arasında %15-17 fark var.

%15 fark da az bir fark değil siz neden taktınız bu kadar kafaya anlamadım? Almışken %15 hatta %17 performans daha fazla alacak ise onu almasında fayda var.

Bira zararı mı var? Bir hata mı var? Niye zorluyorsunuz?

Millet %5 fark için nelerle uğraşıyor bence %15 bile çok iyi bir değer.

Yaptığı herhangi bir şey yok, önceki kasanın yeni panelli versiyonu sadece. Başta bu modeli önerme sebebimiz UV artısıydı zaten, o açıdan biraz toparlayabiliyor o kadar.
Bence eski modele göre gelişimi gayet iyi. Zaten panel iyiliştirmesi başarılı. Sıcaklıkları da birkaç derece düşürdüler diye biliyorum. F/P oranı ile de bence en alınabilir modellerden ciddi alternatif.

%15 fark da az bir fark değil siz neden taktınız bu kadar kafaya anlamadım? Almışken %15 hatta %17 performans daha fazla alacak ise onu almasında fayda var.

Bira zararı mı var? Bir hata mı var? Niye zorluyorsunuz?

Millet %5 fark için nelerle uğraşıyor bence %15 bile çok iyi bir değer.

Kartlar arasında evet o kadar fark var lakin QHD panel ile geldiği için 4060 modeli yeri geldiğinde çok fark atıyor. Sözlerimin arkasını doldurmama izin ver.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-27-15-45-23-980_com.google.android.youtube~2.jpg
    Screenshot_2024-05-27-15-45-23-980_com.google.android.youtube~2.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 25
4070 yeterli gelir. 1080p mi kaldı bu devirde.

Kişinin tercihine kalmış ayrıca. Ben olsam 4070'li modeli alırım. 2K da yeterli.
8 GB VRAM ile 2K oynamayı hayal edebilirsiniz. Hem kas hem VRAM yetersizliği var o kartta. 16inç ekranda 2K çok da önemli değil. Netlik hariç çok bir fark yok. Bilgin olmadığı hâlde yorum yapıyorsun.

8 GB VRAM ile 2K oynamayı hayal edebilirsiniz. Hem kas hem VRAM yetersizliği var o kartta. 16inç ekranda 2K çok da önemli değil. Netlik hariç çok bir fark yok. Bilgin olmadığı hâlde yorum yapıyorsun.

Tamam profesör en çok sen bil. Çocuk gibi tartışma arıyorsun.

Kimsenin yorum yapmasına gerek yok bilirkişi var burada.

Bence eski modele göre gelişimi gayet iyi. Zaten panel iyiliştirmesi başarılı. Sıcaklıkları da birkaç derece düşürdüler diye biliyorum. F/P oranı ile de bence en alınabilir modellerden ciddi alternatif.

İç yapıda bir değişim yok, tek fark panel revizyonu. Şu anki Victus'u iyi olarak görüyorsanız önceki modelleri de önermeniz lazımdı paneli saymazsak, öyle diyeyim.

İç yapıda bir değişim yok, tek fark panel revizyonu. Şu anki Victus'u iyi olarak görüyorsanız önceki modelleri de önermeniz lazımdı paneli saymazsak, öyle diyeyim.

Panel çok kötü ki? Eskiden Nitro ile o kadar fiyat farki olmadığı için Nitro serisi öneriliyordu. Hx işlemciler hem UV yapılabiliyor hem çok güçlüler. Kalitesiz panel kullanmak isteyen olduğunu düşünmüyorum hocam.

Geri
Yukarı