Acer Nitro 16 RTX 4060 vs RTX 4070

İç yapıda bir değişim yok, tek fark panel revizyonu. Şu anki Victus'u iyi olarak görüyorsanız önceki modelleri de önermeniz lazımdı paneli saymazsak, öyle diyeyim.
İzlediğim testlerde sıcaklıklarda gelişme olması lazımdı 🤔.
Ben kendi adıma konuşacak olursam kasa ve panelden feragat ederek Victus 16 filan da alabilirsiniz diye belirtiyordum. Biraz F/P oranı da etkili düşüncemde. Şimdi 42K'ya Nitro 16 alamayacak biri için 35K'ya V16 i5 çok iyi cihaz diye düşünüyorum ben. Elbette düşüncenize saygı duyuyorum ama.

Kalitesiz panel kullanmak isteyen olduğunu düşünmüyorum hocam.

Performans için panelden vazgeçen çok, kullanıcı düzgün panel kullanmadıysa ona dert bile gelmiyor o panel.

İzlediğim testlerde sıcaklıklarda gelişme olması lazımdı 🤔.
Ben kendi adıma konuşacak olursam kasa ve panelden feragat ederek Victus 16 filan da alabilirsiniz diye belirtiyordum. Biraz F/P oranı da etkili düşüncemde. Şimdi 42K'ya Nitro 16 alamayacak biri için 35K'ya V16 i5 çok iyi cihaz diye düşünüyorum ben. Elbette düşüncenize saygı duyuyorum ama.

Benim fiyata bir şey dediğim yok zaten, o fiyata ben de öneriyorum. "HP geliştirmiş" sözüne kıyasla dedim onu, fiyat için değil. Ki normal olarak, bu tip ara kasalarda büyük gelişmeler beklenemez.

Benim fiyata bir şey dediğim yok zaten, o fiyata ben de öneriyorum. "HP geliştirmiş" sözüne kıyasla dedim onu, fiyat için değil. Ki normal olarak, bu tip ara kasalarda büyük gelişmeler beklenemez.
HP bu sefer yapmış derken süper bir cihaz yapmışlar çok gelişmiş demek istememiştim. 😅Daha çok alınabilitesi gayet yüksek, F/P bir cihaz yapmışlar anlamına getirmek istemiştim eski modele göre gelişimi iyi diyerek. R5 7640HS-R7 civar bütçesi yerine i5 14. Nesil getirerek burada da gelişme yaşanmış. İzlediğim test ve incelemeler bana bu izlenimi kazandırdı.

Son düzenleme:
4060 daha uzun ömürlü bir cihaz olduğunu düşünüyorum fikrime katılmayan insanlar olabilir. 4070 8 GB VRAM ile 2K çözünürlükte yeterli gelmiyor. Oyun performansı olarak da 4060 FHD daha fazla performans veriyor.
Zamanınız varsa yeni Nitro'lari bekleyin ya da.
Bu cihazı alabilirsiniz.

Hocam yorum için teşekkürler. Çok iyi bilmediğim için soruyorum. Neden 4060 FHD daha performanslı biraz daha açıklar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı