Acer Nitro 16 Ryzen 5 7535HS Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 11

enesjj

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
Ryzen 5 7535HS
Merhaba. 1 haftadır kullandığım Acer Nitro 16 NH.Qkbey.003 cihaz bugün dizi izlerken mavi ekran verip kendini tekrar başlattı. Yaklaşık 10 saniye sürdü. Mavi ekranda ne yazdığını okuyamadım. Ne yapmam lazım?

Bu arada yaptığımdan şüphelendigim şeyleri yazayım.
Bilgisayara USB'den Windows 11 kurdum ve Windows Update yapmasını bekledim, Acer'in sitesinden sadece NitroSense'i indirdim. NVIDIA'dan GeForce Experience'tan en güncel olan sürücüyü indirdim yanlış hatırlamıyorsam.
AMD'nin sitesinden herhangi bir şey indirmedim.

3 tane oyun için yama indirdim acaba virüs mü bulaştı. Sosyalden araştırıp indirmiştim aslında.
Hala Windows'u etkinleştirmedim, bu neden olur mu bilmiyorum ama yazayım dedim.
Ek olarak başlat tuşuna bastığımda bazen 10 bazen 20 saniyeye yakın sürüyor açılması.

Yardımcı olur musunuz? Formatlayıp tekrar mı kurayım ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• 20231229_004427.jpg
    20231229_004427.jpg
    343,4 KB · Görüntüleme: 24

Merhaba. 1 haftadır kullandığım Acer Nitro 16 NH.Qkbey.003 cihaz bugün dizi izlerken mavi ekran verip kendini tekrar başlattı. Yaklaşık 10 saniye sürdü. Mavi ekranda ne yazdığını okuyamadım. Ne yapmam lazım?

Bu arada yaptığımdan şüphelendigim şeyleri yazayım.
Bilgisayara USB'den Windows 11 kurdum ve Windows Update yapmasını bekledim, Acer'in sitesinden sadece NitroSense'i indirdim. NVIDIA'dan GeForce Experience'tan en güncel olan sürücüyü indirdim yanlış hatırlamıyorsam.
AMD'nin sitesinden herhangi bir şey indirmedim.

3 tane oyun için yama indirdim acaba virüs mü bulaştı. Sosyalden araştırıp indirmiştim aslında.
Hala Windows'u etkinleştirmedim, bu neden olur mu bilmiyorum ama yazayım dedim.
Ek olarak başlat tuşuna bastığımda bazen 10 bazen 20 saniyeye yakın sürüyor açılması.

Yardımcı olur musunuz? Formatlayıp tekrar mı kurayım ne yapmam lazım?
Merhaba sorun tekrar etti mi ? Bende bu modeli almak istiyorum kafam karışık önerir misin ?

Ne alaka? Bir laptop mavi ekran verdi diye hepsi mavi ekran verecek diye bir durum mu var da gelip 3 ay önceki konuyu canlandırdın? Aklına takılan bir şey varsa konu açıp model hakkında bilgi al.

Forumda birçok kişi bu cihazla ilgili sorun yaşayıp konu açmış, bende bilgi almak istedim kronik problemleri olabilir.Ne yapmam gerektiğini biliyorum zaten daha önce konu açtım. Kullanıp sorun yaşayan kişiye soru sormam seni neden rahatsız etti ? Böyle tepki verdiğine göre fonlanıyor gibi ölümüne Acer markasını savunanlardansın anladığım kadarıyla. Seninle muhattap olmama gerek yok.

Forumda birçok kişi bu cihazla ilgili sorun yaşayıp konu açmış, bende bilgi almak istedim kronik problemleri olabilir.Ne yapmam gerektiğini biliyorum zaten daha önce konu açtım. Kullanıp sorun yaşayan kişiye soru sormam seni neden rahatsız etti ? Böyle tepki verdiğine göre fonlanıyor gibi ölümüne Acer markasını savunanlardansın anladığım kadarıyla. Seninle muhattap olmama gerek yok.
Formatla felan düzelmedi.Servise yolladım geçen, format atıp geri yollamışlar:) Hafta içi tekrar yollayacağım olmadı thh ye başvuracağım.

Geri
Yukarı