Acer Nitro 16'da CPU 97 derecelere çıkıyor

Umut Renas

Femtopat
Daha fazla  
Acer Nitro 16 ile Bannerlord'da Ultra ayarlarda GPU 70 derecelerde gezerken 80-90 arası geziniyor. Bazı anlar 95-97 derecelere çıkıyor. Çözümü nedir?

Fanlara herhangi bir müdahalede bulundunuzmu ve testlerinizi atar mısınız alalı kaç ay oldu?

Alalı 4 ay olmadı ne kadar kirlenmiş olabilir?
Koyduğun yüzeyin kirliliğine göre değişir 4 ayda ben de pek bir şey olacağını sanmıyorum, üstteki arkadaşın sorusunu cevaplar mısınız onunla da bir alakalı olabilir eğer fan ayarıyla ilgili bir şey yaptıysanız.

Fanlara herhangi bir müdahalede bulundunuzmu ve testlerinizi atar mısınız alalı kaç ay oldu?

Alalı 4 ay oldu fanlara herhangi bir müdahalede bulunmadım performans modunda oynıyorum 4800RPM fan hızında. GPU dereceleri gayet iyi ama CPU gereksiz fazla ısınıyor şu an Bannerlord giriş ekranındayim CPU 91 dereceyi gördü ve şu an 85 derece civarı.

Laptopun altını bir cisimle (kitap olur tahta bir şey olur hatta telefon standlarından bile olur) yükseltmeyi deneyin hocam.
Fanların altı açık hava akışı sağliyorum.

Maksimum sıcaklığı fazla önemli değil ki Bannerlord CPU'ya epey bi' yüklenen oyun. Ortalama sıcaklıklarda kötü değil, bu sırada yaptığı tüketimleri fotoğraf atarsanız daha iyi olur.

Dosya Ekleri

• IMG_20240329_173158.jpg
    IMG_20240329_173158.jpg
    86,3 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı