Acer Nitro 17000 TL vs. Acer Nitro 21800 TL

Ajin

Picopat
Daha fazla  
Ben uzun vadeli bir Gaming laptop alacağım ve Acer Nitro istiyorum. 17 bin TL olan Acer Nitro'da 3050 Ti 4 GB VRAM olması biraz ürküttü çünkü bazıları yeni oyunları zor açar diyor. Sonra araştırma sonucu 21 bin 800 TL RTX 3060 6 GB VRAM olan modele bakıp beğendim. 4 GB VRAM'e hiç bulaşmayıp RTX 3060 6 GB VRAM olan modele yönelmek daha iyi mi olur?(bu fiyatlara daha iyi Gaming laptop varsa önerebilirsiniz. 8 GB RAM model önerirseniz sevinirim kendim alınca 8 GB RAM takıp 16 GB olarak kullanacağım.)

Son düzenleme:
Ben HP Victus kullanıyorum ve 3050 Ti 4 GB. Hogwarts Legacy, Marvel's Spider-Man, GTA V, NFS oyunlarını çok yüksekte oynuyorum ama kart yetse bile RAM sınıra dayanıyor bazı zamanlar. Yine de 60FPS üstü alınıyor yüksekte. Bana kalırsa bütçen yetiyorsa 6 GB olanı al.

Paranız varsa 3060 alın. Kendim 3050 Ti kullanıyorum, güzelce grafik ayarı yaparsanız çok sıkıntı olmuyor ama yüksek grafik takıntınız var ise ve hikayeli oyunlara ilginiz varsa 3060 alın. Ben FPS oyunları oynadığım için 3060a fazla para bayılmadım. Dediğim gibi paranız varsa ve hikayeli, yüksek grafikli yeni oyunlara ilginiz varsa 3060 alın.

Paranız varsa 3060 alın. Kendim 3050 Ti kullanıyorum, güzelce grafik ayarı yaparsanız çok sıkıntı olmuyor ama yüksek grafik takıntınız var ise ve hikayeli oyunlara ilginiz varsa 3060 alın. Ben FPS oyunları oynadığım için 3060a fazla para bayılmadım. Dediğim gibi paranız varsa ve hikayeli, yüksek grafikli yeni oyunlara ilginiz varsa 3060 alın.

Hocam Star Wars hayranıyım ve Jedi survivor 4 GB VRAM ile zor çalışıyormuş o yüzden 3060 modele yönelmeyi düşündüm.(bu arada hikayeli oyunları çok seviyorum. Ultra grafik takıntım yok medium high arası beni tatmin ederse grafikler bana yeter.)

Hocam Star Wars hayranıyım ve Jedi survivor 4 GB VRAM ile zor çalışıyormuş o yüzden 3060 modele yönelmeyi düşündüm.(bu arada hikayeli oyunları çok seviyorum. Ultra grafik takıntım yok medium high arası beni tatmin ederse grafikler bana yeter.)

Bende Jedi survivor olmasığı için deneyemedim. Hikayeli oyunları seviyorsanız, ileride keşke dememek için 3060 modelini almanız daha iyi olur sizin için.
Bu arada ekran kartlarının watt değerlerine de dikkat edin, düşük wattlı olursa tam performans alamayabilirsiniz.

Hocam o zaman hiç düşünmeden 3060 alın çünkü 3050 1 2 yıl sonra çıkacak oyunlarda anca Low'da 60 FPS verir. 3060 alın ileride pişman olmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı