Acer Nitro 5 90 derece normal mi?

teamexL

Kilopat
Model:
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qarey-002-p-HBCV00000NPPGI
Yaklaşık 10 gün önce satın aldım. Sıcaklık değerleri işlemci boştayken 45-50'lerde geziyor fakat oyuna girdikten 5 dakika sonra falan 85-90ları çok rahatlıkla görüyor ve oyun boyunca 90'da oynuyorum sürekli ekran kartı ise Valorant ve LoL'de 75'te falan ama Rainbow vs açtığımda 86 oluyor bu sıcaklıklar fazla mı? Fazlaysa soğutucu öneriniz var mı? Şu anlık yaşadığım yerde hava da çok sıcak genellikle 40 derece civarı sanırsam onun da etkisi çok fazla

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığınız yerden dolayı sıcaklıklar oldukça normal. Hava sıcaklığı 20-30 derece arası olsa bir müdahele gerekirdi. Soğutucu alsanız çok faydası olur mu emin değilim açıkçası.

Bende de an515-45 modelo var tek farki işlemcisi ryzen 5 5600h benimkisinin benimde ayni cs ye giriyorum 88 dereceyi bile goruyorum ama ilginctir gta 5 te 80 dereceyi bile gecmiyor bilmiyorum ilk defa bu kadar performansli bi laptop aldim normal karsiliyo insanlar belki ben ilk defa aldigim icin bu degerler fazla geliyodur.

Ve acerin maalesef alt ızgaraları yetersiz bende bi sogutucu alıcam ama alt ızgaraları daha da fazla olsa cok daha iyi verim alabilirdik soğutucudan

Geri
Yukarı