Acer Nitro 5 alınır mı?

Bütçe
13500₺
Ben araştırmıştım, güvenilir ve memnun kalanlar var. Zamanında 17.3" almayacak olsaydım bunu alacaktım büyük ihtimalle. Yine de size kalmış tabii. Legion 5'in gelişi aksayanilir belki, belli olmaz.
GameGaraj Tracer XL 7T-144 almıştım ısınma yüzünden sattım maalesef :/.
O GF modeliydi hocam. Normaldir yani. Bu GL, daha kalitelisi.

Ben araştırmıştım, güvenilir ve memnun kalanlar var. Zamanında 17.3" almayacak olsaydım bunu alacaktım büyük ihtimalle. Yine de size kalmış tabii. Legion 5'in gelişi aksayabilir belki, belli olmaz.

O GF modeliydi hocam. Normaldir yani. Bu GL, daha kalitelisi.
Katılıyorum kasa farkı var. GF kasasının soğutması berbat ötesi ancak GL gayet iyi. Fenix üzmez ve Tracer'a da benzemez, alabilirsiniz. Acer RTX 3060 da mantıklı ama Nitro kasa hem 10750H hem de RTX 3060 soğutabilir mi? Bilmiyorum. Bu konuda @Ramazan Ö hocama bırakıyorum topu. Önemli bir sınavım var. Benlik bu kadar, etiket atmasaydınız gelmezdim ancak atmışsınız kıramadım. Benim yorumum bu.

Kararsız kaldım. Fenix mi alayım yoksa Nitro mu? Global garanti yüzünden Nitro düşünüyorum.
Global garantilik işiniz nedir? Türkiye'de durmuyor musunuz?
RTX 2070 ise beni Fenix' e itiyor. Acer Nitro 5' in kasası ve soğutması mı daha iyi yoksa GameGaraj Fenix 10TN-144 (MSI GL65) mi?
Bunun testlerini YouTube üzerinden bakabilirsiniz. Kesin bir şey söylemem ama ikisinde de 10750H var, ısınma lanetli işlemci gibi bir şey 😃

Yurt dışından 5600H işlemcili modelini önerebilirim ama kasa olarak GL daha iyidir, birbirlerinin bandında değiller. Monster istenmeyen durumlarda konuya atılan 17.3" olan Nitro tercih edilebilir ama ben olsam 17.3" şart değilse çift kanal RAM ile Fenix tercih ederdim. Ayrıca attığım konuda görmüşsünüzdür, fiyatına göre güzel olduğunu düşündüğüm hediyeler var. Bu da incelemesi:
Bir süreliğine de olsa @Shimada Sensei hocam kullandı, kendisine de uygunsa yardımcı olabilir diye düşünüyorum :)

@xbea:

Önemli bir sınavım var. Benlik bu kadar, etiket atmasaydınız gelmezdim ancak atmışsınız kıramadım. Benim yorumum bu.
Sınavınızda başarılar dilerim hocam. Umarım istediğiniz sonucu alabilirsiniz :)

Attığım modelde global garanti var mı bilmiyorum ama Amazon garantisi var 2 yıl, bozulursa para iadesi yapıyorlar.

Son düzenleme:
Global garantilik işiniz nedir? Türkiye'de durmuyor musunuz?

Bunun testlerini YouTube üzerinden bakabilirsiniz. Kesin bir şey söylemem ama ikisinde de 10750H var, ısınma lanetli işlemci gibi bir şey 😃

Yurt dışından 5600H işlemcili modelini önerebilirim ama kasa olarak GL daha iyidir, birbirlerinin bandında değiller. Monster istenmeyen durumlarda konuya atılan 17.3" olan Nitro tercih edilebilir ama ben olsam 17.3" şart değilse çift kanal RAM ile Fenix tercih ederdim. Ayrıca attığım konuda görmüşsünüzdür, fiyatına göre güzel olduğunu düşündüğüm hediyeler var. Bu da incelemesi:
Bir süreliğine de olsa @Shimada Sensei hocam kullandı, kendisine de uygunsa yardımcı olabilir diye düşünüyorum :)

@xbea:

Sınavınızda başarılar dilerim hocam. Umarım istediğiniz sonucu alabilirsiniz :)
Vallaha hocam Fenix gözüme güzel gelmeye başladı, tek korkum bi' ara Victor diye bir marka vardı sonunun öyle olmaması :D.

Geri
Yukarı