Acer Nitro 5 an 515-43 laptopa RAM takviyesi

mrhannibal

Femtopat
Başlıkta belirttiğim model in 16 GB tek kanal RAM'li ürününü kullanıyorum. Araştırmalarım sonucu çift kanalda daha iyi performans aldığımı gözlemledim. 16 GB RAM'e 8 GB RAM daha eklemek istiyorum ancak kafamda bir soru işareti kaldı. 16x2 RAM yapmamın, 16+8 RAM yapmamdan farkı olur mu performans açısından? Bütçem 8'e yettiği için şu an 8 aldım ve performans farkı olmazsa 16'ya yükseltmeyi düşünmüyorum. Acil yardım ederseniz ona göre siparişi iptal edeceğim.

32GB biraz gereksiz olur, sadece oyun ve günlük kullanım amaçlı ise 16+8 yapılabilir.

CPU-Z'den SPD ve Memory sekmelerini paylaşın, bakalım.

Ki 16GB bile yeterli bana göre, yükseltme gereksiz.

Son düzenleme:
32GB biraz gereksiz olur, sadece oyun ve günlük kullanım amaçlı ise 16+8 yapılabilir.

CPU-Z'den SPD ve Memory sekmelerini paylaşın, bakalım.

Ki 16GB bile yeterli bana göre, yükseltme gereksiz.

hocam şöyle ki bilgisayar amd işlemci olduğundan tek kanalda yeteri kadar performans alamıyorum çift kanalda daha iyi performans veriyormuş. almış olduğum 8 gb ram modelini de bırakıyorum buraya

Dosya Ekleri

• memory.png
    memory.png
    28,9 KB · Görüntüleme: 28
  • spd.png
    spd.png
    38,9 KB · Görüntüleme: 26
16 GB RAM günümüz için yeterli. Çift kanal alıp 3-4FPS fark alırsınız. Oyun tarafında. Çünkü oyunlar 16 GB RAM'i tam kullanamıyorlar daha. 12-10 arası şu an ve uzun sürede böyle gidecek gibi. Yani yeni RAM almak gereksiz. İleride 16 GB'dan fazla kullanan oyunlar olursa alabilirsiniz. Rander için alınabilir.

16 GB RAM günümüz için yeterli. Çift kanal alıp 3-4FPS fark alırsınız. Oyun tarafında. Çünkü oyunlar 16 GB RAM'i tam kullanamıyorlar daha. 12-10 arası şu an ve uzun sürede böyle gidecek gibi. Yani yeni RAM almak gereksiz. İleride 16 GB'dan fazla kullanan oyunlar olursa alabilirsiniz. Rander için alınabilir.
Aynı zamanda mimarlık öğrencisi olduğumdan Render benim için önemli. Hem mimarlık hem de oyun amaçlı kullanıyorum. O yüzden yükseltme ihtiyacı duydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı