Acer Nitro 5 AN-515-55 deneyimleri

Acer Gaming laptop olarak yayınladığı Nitro serisinden Nitro 5 AN-515-55'i deneyimledim ve deneyimlerimi sizlere anlatacağım.

İlk aldığımda kutusu bile beni çok etkilemişti. Kutudan çıkardığımda çalıştırmak için şarja taktım ama ilk başta hiçbir tepki vermedi. Acaba hatalı ürün mü diye düşünürken şarj aletinin iyi oturması için biraz daha güç uygulamam gerektiğini fark ettim. Zaten iyi taktıktan sonra takılan yerden çıt diye bir ses geliyor veya şarj ışığı yanınca anlıyorsunuz alacaklar dikkat etsin.

Benim modelimde Intel Core i5 10300H ve RTX3050 laptop GPU var. Oyuna başlayacağımda darboğaz yapar mı diye düşündüm ama GeForce Experience'tan performans ayarlarına bakılınca yapmadığını anladım.

Herhangi bir optimizasyon sıkıntısı olmadığı sürece (Java vb.) her oyunu açabilirsiniz. Acer'in Nitro serisine özel yapmış olduğu Nitro sense uygulamasını atlamamak gerek çünkü bilgisayarınızın basit bir şekilde yönetmenizi sağlıyor. Size verdiği bazı olanaklar da şunlar: GPU ve CPU kullanımları, sıcaklıkları, fan hızları (cool Boost), bazı performans ayarları, Acer true harmony hoparlör modları GeForce Experience girişi...

Nitro'nun yan özellikleri olarak dtsXAudio, Killer Ethernet Wifi 6 Teknolojisi ve Ek olarak SSD slotları mevcut.
Depolama olarak 475 GB SSD'si var fakat Windows 10 veya 11 ile birlikte 425 GB size kalıyor.

Asıl önemli olan yere; Kasaya gelirsek ısı açısından çok dayanıklı ve uzun kullanımlar sunuyor yani Nitronun eski kasaları gibi değil Acer bu konuda Nitro serisine özel bir ilgi göstermiş. Soğutma performansı bir laptopa göre üst düzeyde. Zorlayıcı bir oyunda çıkabileceği maksimum sıcaklıklar CPU 90 GPU 80 olur ama maximum diyorum ortalama bir oyunda daha farklı olur.

Şimdi asıl sorumuzu cevaplayalım: Nitro 5 alınır mı? Cevabımız evet ama fiyatı ileri bir zamanda artacak diye düşünüyorum ben aldığımda 13500 idi fakat şu an 15500.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı