Acer Nitro 5 AN515-55 incelemesi

İyi günler diliyorum öncelikle. Yaklaşık 1.5 haftadır kullandığım Acer Nitro 5 AN515-55 laptopun incelemesini yapacağım kendi çapımda.

1- Özellikler:
* i5 10300H işlemci.
*GTX 1650 Ti ekran kartı.
*16 GB RAM 1*16.
*512 GB NVMe SSD.
*144Hz 3ms 15.6 inç ekran.

2- Tasarım:
Bana göre gayet güzel bir tasarımı var. İnce ve hafif. (MacBook kadar olmasa da:)) numpadli 4 kademeli kırmızı aydınlatmalı bir klavyesi mevcut. Bazı markalardatek bölge RGB aydınlatma olsa da bunda tek renk kırmızı. Bence tek renk olacaksa kırmızı olması daha iyi. Touchpad sol tarafa daha yakın olsa da normal kullanımda ve oyunda iken yanlışlıkla dokunma gibi bir sorunla karşılaşmadım. Zaten Fn+F6 ile kapatılabiliyor. Numpad tamamiyle dokunmatik yani alt tarafta ayrılmamış. Sağ ve sol tıklar gayet az bir ses çıkarıyor ve sanki kırıyormuşçasına bir ses çıkarmıyor.

3- Performans:
Şu ana kadar 5-6 oyun indirsemde GTA 5 ile CS:GO'da deneyebildim. GTA 5'te gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum ve CPU 63'ü gördü en son. Bence gayet iyi bir değer.
CS:GO'da ise donma kasma olmadan oynayabiliyorum ancak internetimden dolayı pingli. Bu bilgisayarın kabahati değil de bulunduğum yerdeki altyapı yetersizliğinden kaynaklı. CS:GO'da ise gayet akıcı bir şekilde 60 dereceyi görmeden oynadım.

4- Sıcaklık:
Az önce de belirttiğim şekilde gayet normal değerlerde CPU ve GPU sıcaklıkları. Ancak klavyenin ortasının az bir şey solunda ısınma oluyor hafif oyunlarda. GTA 5'te orta taraf harbi ısınıyor. Bunun nedeni soğutma bloğunun veya cpu/gpunun o tarafta olması. Bu konuda yapabileceğim bir şey yok sanırım. Bu değerleri Nitro Sense'de güç tasarrufunda ve oto fanda coolboost kapalı iken adlım. Dizi izlerken o ısınma var ile yok arası bir şey, canlı derslerimde de CS'de olduğu gibi var.

Sonradan aklıma gelen şeyler olursa ekleme yapabilirm, yazmamı istedğiniz bir şey varsa müsait bir zamanımda yazarım tabii ki de.

Boştayken fanlar dönüyor mu yoksa sadece ısındığı zaman mı çalışıyor fanlar.

Fanlar çalışıyor ama var ile yok arası bir şekilde çalışıyor sesini pek durmuyorum. Düşük RPM'de çalışıyor
Şu an canlı dersteyim ve fanlar bu şekilde çalışıyor sesi kapattığımda fanın sesini duymuyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (44).png
    Ekran Görüntüsü (44).png
    156,2 KB · Görüntüleme: 87

Geri
Yukarı