Acer Nitro 5 AN-515 58 laptop için sıvı metal uygulanmalı mı?

TheLunar

Centipat
Daha fazla  
Laptop: Acer Nitro 5 AN-515 58.

Bilgisayarımın işlemcisi kelimenin tam anlamıyla aşırı ısınıyor ve işlemcimin performansını kullanamıyorum. Hemen 92 dereceye ulaşıp performans kısıyor ve Turbo Boost'u falan kapatınca da zaten kullanamıyorum işlemcinin performansını. Şu an 20 w/mk ısı iletkenliğine sahip pullwark bold kullanıyorum ama hala ısıyı düşürmeye yetmiyor. Daha önce hiç sıvı metal uygulamadım. Sizce birçok araştirma yapıp uygulamaya değer mi? Bir de Toshiba 10 yıllık laptop var denemek için önce ona uygulayabilirim sizce yapayım mı? Çok ısı fark eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok büyük etkisi var sıvı metalin soğutmaya ancak bireysel yapmak bana göre çok tehlikeli metal macun uygulaması. Akmaması için Acer fabrikasyon metal macun çıkan cihazların GPU ve CPU bloklarının çevresine pink PuTTY diye bir madde sıkmış internette araştırdığımda bu maddeyi çok değişik formları var hangisini kullanmış kestirmek zor.

Dün macun için bir konu açmıştım bende aşağıda ki öneriler geldi PTM özellikle kullanan arkadaş Monster cihazında çok güzel değerler alıyor.

İmkanınız varsa PTM 7950 + GPU'ya macun yapmanızı öneririm ben, işlemcide çok iyi sonuçlar verse de GPU'da 7-8 derece artış yaşatmıştı bende. PTM'i buralardan alabilirsiniz, 1 gram macun yetecektir.

Bu konuyu incelersin.

Son düzenleme:
Laptop: Acer Nitro 5 AN-515 58.

Bilgisayarımın işlemcisi kelimenin tam anlamıyla aşırı ısınıyor ve işlemcimin performansını kullanamıyorum. Hemen 92 dereceye ulaşıp performans kısıyor ve Turbo Boost'u falan kapatınca da zaten kullanamıyorum işlemcinin performansını. Şu an 20 w/mk ısı iletkenliğine sahip pullwark bold kullanıyorum ama hala ısıyı düşürmeye yetmiyor. Daha önce hiç sıvı metal uygulamadım. Sizce birçok araştirma yapıp uygulamaya değer mi? Bir de Toshiba 10 yıllık laptop var denemek için önce ona uygulayabilirim sizce yapayım mı? Çok ısı fark eder mi?

Galiba işlemciniz 12700H bende ısınmasından çok şikayetçiydim. 1 aylık cihazımı açıp konton bant çektim sıvı metal uyguladım. Gerçekten sonuçlar çok iyi. Risk alarak yaptım bu işi başka türlü bu işlemciyi soğutmak mümkün değil.

Galiba işlemciniz 12700H bende ısınmasından çok şikayetçiydim. 1 aylık cihazımı açıp konton bant çektim sıvı metal uyguladım. Gerçekten sonuçlar çok iyi. Risk alarak yaptım bu işi başka türlü bu işlemciyi soğutmak mümkün değil.
Hocam hangi sıvı metali kullandınız birde ne kadar kullanmak gerekiyor? Denemek istiyorum da taşırırım korkusu var daha önce termal macun değiştirdim, temizlik falan yaptımda hiç sıvı metal kullanmadım.

Hocam hangi sıvı metali kullandınız bir de ne kadar kullanmak gerekiyor? Denemek istiyorum da taşırırım korkusu var daha önce termal macun değiştirdim, temizlik falan yaptımda hiç sıvı metal kullanmadım.

Kullandığım sıvı metal Thermal Grizzly conductonaut. Hocam küçük bir damla yeterli sonra yanında gelen pamuklu çöple onu bir güzel dağıtıp yedirmeniz lazım. YouTube'da birçok video var ben onlara bakarak güzelce uyguladım. Benim de ilk tecrübem ama gerçekten dikkatli olmak lazım hiç normal macunlara benzemiyor CPU ve GPU etrafına konton bant çekmeniz lazım. Bir arkadaşımız uygulamış size konunun linkini bırakıyorum.

Kullandığım sıvı metal Thermal Grizzly conductonaut. Hocam küçük bir damla yeterli sonra yanında gelen pamuklu çöple onu bir güzel dağıtıp yedirmeniz lazım. YouTube'da birçok video var ben onlara bakarak güzelce uyguladım. Benim de ilk tecrübem ama gerçekten dikkatli olmak lazım hiç normal macunlara benzemiyor CPU ve GPU etrafına konton bant çekmeniz lazım. Bir arkadaşımız uygulamış size konunun linkini bırakıyorum.

Sağolun hocam laptop gelsin bir bakacağım maalesef iki seferdir hatalı ürün yolluyor Amazon yeni cihazı kargoya vermelerini bekliyorum. Bir aydır doğru düzgün kullanamadım.

Sağ olun hocam laptop gelsin bir bakacağım maalesef iki seferdir hatalı ürün yolluyor Amazon yeni cihazı kargoya vermelerini bekliyorum. Bir aydır doğru düzgün kullanamadım.

Bende Amazon'dan almıştım bende sorun çıkmadı biraz şans işi hocam. Ama dediğim gibi bu işlemciyi soğutmak için sıvı metal şart. Riskli bir işlem dikkatli sürmeniz lazım. En kaliteli macunları alsanız bile sıvı metal gibi performans alamazsınız.

Değişik marka macunlar ile zaman kaybetmeyin, zırt pırt söküp yalama yapmayın. En fazla 2-3 derece oynar. Ya kaliteli ve pump out yapmayan kalın kıvamlı bir macun uygulayıp bu şekilde kullanın ya da sıvı metal yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı