Acer Nitro 5 AN515-43 açılmıyor

Solo Synnz

Hectopat
Sorunumun başlangıcı şöyle idi. Ben her gece bilgisayarı masamdan alır uyumadan önce birkaç video izler, ondan sonra uyurum. Her zamanki gibi aynısını yaptım, uykumun geldiğini fark edince bilgisayarı yere koydum ve uyudum. Sabah kalktığımda ise bilgisayarın touchpadin sağ alt tarafında ki bölgede kasanın kalktığını gördüm, bildiğiniz beyaz bir şey dikelmiş ve kasayı açmıştı. Vidalar yerindeydi. Ben de kapatmak için bastırdım, kapandı ve birkaç dakika sonra tekrar açıldı. Tekrar kapattığımda ise bilgisayar komple kapandı ve 3-4 saattir açılmıyor. Ne yapmam gerekiyor? Servise gönderirsem ne gibi bir süreçten geçerim? Neden bilgisayarım açılmıyor?

Yazım hatası yaptığın için cezalı yemişsin sanırım. Garantisi varsa hiç dokunmadan servise gönder, fazla kurcalarsan "kullanıcı hatası" diyerek geri gönderirler.

O beyaz şey neydi? Bir fotoğrafı varsa atar mısınız?
En garantisi muhtemelen servise götürmek olur.

Bahsettiğim yeri azıcık araştırmayla HDD ya da HDD'nin yuvası olduğunu anladım.

Bencede öyle ama muhtemelen o beyaz şey bastırınca bir parçayı kırdı ve o yüzden açılmıyor.

Beyaz parça HDD'nin parçası olduğuna eminim artık ve ona bastırınca kısa devre gibi bir şey yapmış olabilir mi?

Servise gönderin. 15-20 güne yapıp geri gönderirler. Batarya şişmiş olabilir mi?

Hayır, batarya gayet güzel çalışıyordu ama şu an tamamen şarj almıyor bilgisayar.

Servise yollamak en mantıklısı olacaktır.

Yakın zamanda kargoya vereceğim fakat ne olduğunu çok merak ediyorum.

Geri
Yukarı