Acer Nitro 5 AN515-43 RAM MHz nasıl düşürülür?

Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-43 model laptopumda Crucial Ballistix 2x8GB Kit (16 GB) DDR4 3200MHz SO-DIMM notebook RAM kullanıyorum. CPU-Z ve AIDA64 üzerinden kontrol ettiğimde 1333 MHz mi, yoksa 1600 MHz mi kullanıyorum pek anlayamadım. Bu yüzden eğer 1600 MHz değerinde kullanıyorsam laptopun ısınma sorunlarından dolayı bunu 1333 MHz değerine düşürmek istiyorum. Laptopta ısınmadan dolayı ani FPS düşüşleri yaşadığım için eğer 1600 MHz değerinde kullanıyorsam bu değeri düşürerek bu sorunu çözebileceğimi düşünmekteyim. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

CPU-Z ekran görüntüsü:

CPU-Z.png

AIDA64 ekran görüntüsü:

AIDA64.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM frekansı bu şekilde bir ısınma sağlamaz. CPU veya GPU taraflı bir sıcaklık sorunu var. Fan temizliği ve termal macun değişim vakti geldi ise yapın. Cihaz garantili ise bu işlemler için servise göndermeniz lazım.

RAM frekansı bu şekilde bir ısınma sağlamaz. CPU veya GPU taraflı bir sıcaklık sorunu var. Fan temizliği ve termal macun değişim vakti geldi ise yapın. Cihaz garantili ise bu işlemler için servise göndermeniz lazım.
Önceden 8gb 1333mhz ram kullanıyordum daha sonrasında 2x8gb 1600mhz ram kullanmaya başladım ve ondan sonra kasmalar falan başlamıştı. Sanırım sizin de dediğiniz gibi ramden dolayı böyle bir kasma ısınma olmaz ama klasik nitro 5lerde olan kasma sorununa bir çözüm bulamadığım için başka sebepler kurmaya başladım kafamda işte.

Geri
Yukarı