Acer Nitro 5 AN515-43 şarjdan çıkarıp pile geçince FPS düşüyor

Akif büyükdağ

Centipat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Laptopda oyun oynarken şarja takılıyken mesela BF1'de 60 sabit arada 55'lere düşerek oynuyorum ama şarjdan çıkarıp pile geçince yüksek performans modunda olsa bile 40'lara düşüyor ve yukarı çıkmıyor. Bir yerde bunu laptoplar pile geçince işlemci ve ekran kartı frekans kısıyor diye gördüm. Bu frekansın düşmemesi için yapılacak bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla yok. Prize takılıyken oynamaya devam edin. Pilde zaten BF1 gibi bir oyunda 30 dakikada bilgisayar kapanır.
Mümkünse bataryasını çıkarıp oynayın. Batarya ömrü gitmesin.
İkinizede teşekkürler şarjda oynayınca 85 derecelere çıkıyor ve kıyamıyorum 85 derecede uzun süre oynamaktan zarar gelirmi?

Laptopda oyun oynarken şarja takılıyken mesela BF1'de 60 sabit arada 55'lere düşerek oynuyorum ama şarjdan çıkarıp pile geçince yüksek performans modunda olsa bile 40'lara düşüyor ve yukarı çıkmıyor. Bir yerde bunu laptoplar pile geçince işlemci ve ekran kartı frekans kısıyor diye gördüm. Bu frekansın düşmemesi için yapılacak bir şey var mı?
Bunun ayarlarını yapabilirsiniz. Sağ aşağıdan pil sekmesine sağ tıklayıp güç seçenekleri diyin buradaki seçili olan profildeki gelişmiş ayarları istediğiniz gibi ayarlayın.

İkinizede teşekkürler şarjda oynayınca 85 derecelere çıkıyor ve kıyamıyorum 85 derecede uzun süre oynamaktan zarar gelirmi?
Ofis laptopum ile 3 yıl boyunca 102-105 derecelerde cs:go oynadım 106 olunca otomatik kapanıyor, onun dışında performans düşmesi vs yaşamadım. Not: her yıl termal macun ve fan temizliğini yaptırdım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı