Acer Nitro 5 AN515-44 kapandı ve açılmıyor

Daisho35

Hectopat
Daha fazla  
Laptopta her gün yaptığım gibi Valorant oynuyordum. Birden laptop kapandı ve açılmıyor. Açmaya çalışıyorum ama açılmıyor. Şarj kablosunu çıkararak denedim yine açılmıyor. Bir anda elektrik kesilir gibi gitti. Ve şarj ışığı ile güç ışığı da yanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Herhangi bir koku da yok. Hiçbir şey anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopta her gün yaptığım gibi Valorant oynuyordum. Birden laptop kapandı ve açılmıyor. Açmaya çalışıyorum ama açılmıyor. Şarj kablosunu çıkararak denedim yine açılmıyor. Bir anda elektrik kesilir gibi gitti. Ve şarj ışığı ile güç ışığı da yanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Herhangi bir koku da yok. Hiçbir şey anlamadım.

Aynı laptop bende de var. Aynısı bende de olmuştu. Bende açılmıştı fakat ekran siyah olarak gözükmüştü ve hiçbir tepki vermemişti. Eğer sorun böyleyse laptopu şarjdan çıkarın, pilinin bitmesini bekleyin, pili bitip laptop kapanınca şarja takıp açın. Bende böyle çözüldü.

Güç kablosunun bağlı olduğu prizden yeterli miktarda elektrik gelmiyor olabilir ve bu da bataryanın sağlıklı dolmasına engel olmuş olabilir.
Farklı bir prize bağlayarak gözlemleyin ve bilgisayarın göstergelerinde bir hareketlilik olmaması durumunda kasanın etrafında iğne deliği kadar küçük bir BIOS tuşu olup olmadığını kontrol ediniz.

sorunu çözdünüz mü?

Ahh ahh, Acer, şuanda da mı aynı sorunları yaşatıyorsun? Bende de Acer Nitro 5 vardı, anakartı sizin dediğiniz gibi oldu, sebebi kısa devre, aşırı ısınmadan kaynaklı olabilir. Bende voltaj düzenleyici patladığı için olmuştu. Eğer yeni bir model alacaksanız altta attığımı öneririm;
Bu modelde dynamic boost teknolojili 2021 1650 var, yani 2020 1650ti'dan daha iyi bir performans veriyor. Ayrıca bu bütçedeki diğer laptopları malzeme kalitesiyle ezer geçer. Halihazırda 2020 modelini kullanıyorum, herhangi bir sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Geri
Yukarı