Acer Nitro 5 AN515-44 vs 515-56

BugraBasol

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemciler dışında herr şey aynı. Ryzen'den yanayım ama sizce hangisi?

Ağır ofis uygulamaları, editleme, mühendislik veya mimarlık uygulamaları gibi uygulamalar KULLANMAYACAĞIM.

Genel kullanım ve genel oyun için kullanmak istiyorum.

Sizce bu fiyatlara alternatif hangi modellere bakabilirim? Daha düşük işlemci seçeneklerini değerlendirip ekran kartını yükseltebilir miyim? Ekran kalitesi olarak da minimum 120Hz yeterli olur mu?

Arkadaşlar işlemciler dışında herr şey aynı. Ryzen'den yanayım ama sizce hangisi?

Ağır ofis uygulamaları, editleme, mühendislik veya mimarlık uygulamaları gibi uygulamalar KULLANMAYACAĞIM.

Genel kullanım ve genel oyun için kullanmak istiyorum.

Sizce bu fiyatlara alternatif hangi modellere bakabilirim? Daha düşük işlemci seçeneklerini değerlendirip ekran kartını yükseltebilir miyim? Ekran kalitesi olarak da minimum 120Hz yeterli olur mu?

4600H daha güçlü, ancak oyun için Intel işlemci daha uygun olur.

Hocam hem ti hem 144hz olması bu fiyata güzel bir seçenek sunmuş. Ama asus tuf modellerinde ısınma sorunu olduğu söyleniyordu. Düşük işlemci sizce ti ekran kartı için değer mi ?
Bu kasada yok diye biliyorum. Youtube'da videolarda 80 derecelerde dolaşıyordu işlemci, ekran kartı da 70-75 derece.
Bende FX505 var mesela ısınma sorunlu 95-100 oluyor işlemci.
Bu kasada yok diye biliyorum. Youtube'da videolarda 80 derecelerde dolaşıyordu işlemci, ekran kartı da 70-75 derece.Tabi yük altında Furmark'ta oyunda falan.

Son düzenleme:
Bu kasada yok diye biliyorum. Youtube'da videolarda 80 derecelerde dolaşıyordu işlemci, ekran kartı da 70-75 derece.
Peki sizce ryzeb 5 4600h işlemciden vazgeçmeye değer mi ? ARaştırdığım kadarıyla klasmanında en iyi işlemci, i7 10750h statüsünde. Her ne kadar ağır işlemci gereksinimim olmasa da iyi bir işlemciye sahip olmak uzun vadede iyi olabilir diye düşünüyorum

Hocam aslında yukarıda attığınız R5 4600h'lı olabilir. Onda da 144 hz varmış. Ama 1650 Ti daha iyidir oyunda. Zaten mühendislik uygulamaları, edit, render falan yapmayacağım demişsiniz.
İ5 10300H günlük kullanım ve oyun için yeterlidir. Zaten ekran kartına yeter RTX 2060'a kadar sıkıntısız çalışıyor.

Hocam aslında yukarıda attığınız R5 4600h'lı olabilir. Onda da 144 hz varmış. Ama 1650 Ti daha iyidir oyunda. Zaten mühendislik uygulamaları, edit, render falan yapmayacağım demişsiniz.
İ5 10300H günlük kullanım ve oyun için yeterlidir. Zaten ekran kartına yeter RTX 2060'a kadar sıkıntısız çalışıyor.
Hocam evet ağır render veya o tarz uygulamalar kullanmayacam ama ryzen 5 4600h’a sahip olmayı takıntı haline getirdim😂. Peki 16gb 1650ti 144hzli sistem önerin olabilir mi bu bütçeye hocam ? Tuf modeli 8gb ve 8200₺ olduğu için yine tercihim olmadı gibi

Evet hocam bende RAM'i düşündüm şimdi, ASUS'larda Samsung RAM oluyo genellikle bulması zor Türkiye'de. Bi bakayım.
Bulamadım hocam.
Bulamadım hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı