Acer Nitro 5 AN515-46 laptop oyun için değerleri normal midir?

Arkadaşlar merhaba,
League of Legends oynarken resimde attığım değerler oluşuyor. Ekran kartı %100 olduğu birçok kısım var. Bunlar normal mi?
Laptopum: Acer Nitro 5 AN515-46 NH.QGZEY.001 Ryzen 7 6800H 16 GB 512 GB SSD RTX3060 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

1682263629926.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal. Epey de serin çalışıyor.

Evet serin calistigini biliyorum ama genelde testlerde maksimumda 68C civarında dolandigi için öyle söyledim.

Bende de o şekilde Nitro serisinin hava kanalları dengi modellere göre daha geniş bu yüzden hava akışı fazla oluyor Acer cool Boost ise sıcaklık aşırı yükselince fanlara OC yaparak Max fan devrini arttırıyor driverin adıda airplane mod diye geçiyor zaten Acer uçak modu koymuş adını xd.

Aynı laptopun 32gb ramli versiyonunu aldım, yaklaşık 3 hafta önce. Sadece LoL ve CS:GO oynuyorum. 3 saat aralıksız oynadığımda bile tıpkı bu değerlerde oluyor benim işlemci ve gpu. Bilgisayarın soğutması gerçekten çok güzel. Almadan önce fan sesi çok diyorlardı, ben o sıkıntıyı da yaşamadım. Sadece çok nadir eğer sıcaklık yükselirse 1 dakika falan yüksek fanlar yüksek hızda çalışınca ses çıkarıyor, ısıyı düşürür düşürmez ses kesiliyor. Daha önce intel i7 asus kullanıyordum. Soğutmasından şikayetçiydim. Bilgisayar ısınınca bırakın cpu ve gpu performansını wifi adaptörü performası bile düşüyordu 🥲.

Yeni konular

Geri
Yukarı