Acer Nitro 5 AN515-51 SSD önerisi

O açıdan süpermen. :)
İki adet M.2 slotu olduğu gibi bir adet de 2,5 inç HDD ve SSD takılabiliyor ama maalesef kabloyu bulamadın galiba. Çok da mühim değil.

Açıkçası sürekli taşınan bir aile olduğumuz için sormaya gerek duymadım gereksiz görülüp atılmıştır. Hem SATA SSD'ye göre M.2 SSD daha mantıklı almışken iyisini alalım. İnşallah montaj işini becerebilirim.

Açıkçası sürekli taşınan bir aile olduğumuz için sormaya gerek duymadım gereksiz görülüp atılmıştır. Hem SATA SSD'ye göre M.2 SSD daha mantıklı almışken iyisini alalım. İnşallah montaj işini becerebilirim.
M2 SSD yi takmak çok kolay AMAAA laptopun arka kapağını açmak o kadar kolay değil. Çok dikkat etmelisin. Youtube'dan Acer Nitro arka kapak nasıl açılır bakarak..... Aynı model olması gerekmez.

Bi bakam. 5dkk

Acer'in kendi sitesinde teknik bilgiler yok. Garip.

Senin bulduğundan farklı bir bilgi bulamadım. Söylediğin gibi tek M2 slotu var galiba.
Dikkatsizlik kusura bakma. Bu arada bende de var Acer Nitro. AN-515-58

Ayrıca teşekkürler.... Hatalı bilgimiz var imiş. Genelde iki M2 slotu oluyor diye sallamışım.

Bu şartlar altında 1TB da ısrarcı olsan iyi edersin.

Hatta normal 2.5 inç SSD takman için belki de kablo gerekmiyordur. Böyle bir ihtimal var.
Belkiyi bırak senin PC de kablo gerekmediğine inanıyorum.

Şu ana kadar sormamıştım. Mevcut pc de bulunan M2 mi 2,5 inç mi? @Berko7242

Az önce yaptığım araştırmadan yarım yamalak edindiğim izlenime göre senin bilgisayarda sadece 2,5 inç SSD takılı olabilir ve M2 slotu boşta olabilir.

Son düzenleme:
Bir bakam. 5dakika.

Acer'in lendi sitesinde teknik bilgiler yok. Garip.

Senin bulduğundan farklı bir bilgi bulamadım. Söylediğin gibi tek M.2 slotu var galiba.
Dikkatsizlik kusura bakma. Bu arada bende de var Acer Nitro. AN-515-58

ayrıca teşekkürler... hatalı bilgimiz var imiş. Genelde iki M.2 slotu oluyor diye sallamışım.

Bu şartlar altında 1TB da ısrarcı olsan iyi edersin.

Hatta normal 2.5 inç SSD takman için belki de kablo gerekmiyordur. Böyle bir ihtimal var.
Belkiyi bırak senin PC de kablo gerekmediğine inanıyorum.

şu ana kadar sormamıştım. Mevcut PC de bulunan M.2 mi 2,5 inç mi?

Az önce yaptığım araştırmadan yarım yamalak edindiğim izlenime göre senin bilgisayarda sadece 2,5 inç SSD takılı olabilir ve.

Takılı olan SSD koyduğum görselde ama sanırım M.2 eğer dediğin gibi 2.5 inç SSD takmak için kablo gerekmiyorsa çok güzel olur. Eğer kablolu ise bilgisayarcılardan ucuza temin edilebilir mi yoksa orijinal mi olması lazım. Eğer orijinal gerekiyorsa 1TB M.2 dışında seçenek kalmıyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    143,4 KB · Görüntüleme: 26
Takılı olan SSD koyduğum görselde ama sanırım M.2 eğer dediğin gibi 2.5 inç SSD takmak için kablo gerekmiyorsa çok güzel olur. Eğer kablolu ise bilgisayarcılardan ucuza temin edilebilir mi yoksa orijinal mi olması lazım. Eğer orijinal gerekiyorsa 1TB M.2 dışında seçenek kalmıyor.
SATA, M2 değil.
Aldığınız M2 ye Windowsu kurup şu anda takılı olan SSD yi de ek depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Kabloya ihtiyacınız olmadığı kesin zira şu anda takılı bir sata disk var.

Bilgisayarınızın performansı da muhtemelen epeyce yükselir.
Açmışken temizliğini de yaparsınız veya yaptırırsınız.

Windows kurarken dikkat etmeniz için bir link ekleyeceğim. Ona göre kurulum yaparsanız sağlıklı olur.

SATA, M.2 değil.
Aldığınız M.2'ye Windows'u kurup şu anda takılı olan SSD'yi de ek depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Kabloya ihtiyacınız olmadığı kesin zira şu anda takılı bir SATA disk var.

Ben internetten biraz bakıp M.2 olduğunu zannetmiştim yanılmışım.
O zaman anladığım kadarıyla M.2 slotum boş SATA slotum dolu.
Windows'u M.2'ye kurmak bayağı fark ettir diyorsunuz yani.

SATA, M.2 değil.
Aldığınız M.2'ye Windows'u kurup şu anda takılı olan SSD'yi de ek depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Kabloya ihtiyacınız olmadığı kesin zira şu anda takılı bir SATA disk var.

Windows kurarken dikkat etmeniz için bir link ekleyeceğim. Ona göre kurulum yaparsanız sağlıklı olur.

Hocam SATA dediniz ama internete M.2 diyor yanlışlık mı var.

Dosya Ekleri

• 724A59C9-58E9-4DB2-9ED6-526B26057512.jpeg
    724A59C9-58E9-4DB2-9ED6-526B26057512.jpeg
    64,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Ben internetten biraz bakıp M.2 olduğunu zannetmiştim yanılmışım.
O zaman anladığım kadarıyla M.2 slotum boş SATA slotum dolu.
Windows'u M.2'ye kurmak bayağı fark ettir diyorsunuz yani.

Yukarıda attğınız resimde arabirim tipi sata görünüyor/yazıyor.
Ek olarak laptopunuzun M2 slot araştırmasını yaparken de denk geldiğim sitelerde sistemin SATA diske kurulu olduğu ve M2 slotunun boş olduğu yazıyordu.
Şu linkten portable HWINFO yu indirerek pc nizdeki herşeyle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Eski tip M2 ler sata olabilir.

Senin kasa eski tip imiş. Artık yeni kasalar da RAM ve Sabit disk için kapak yok. Eski tipler ÇOK daha İYİ idi ve kolaydı. RAM ler ve 2.5 inç disk kolaylıkla takılabiliyor.

M2 için ise kapağı açmak gerekiyor. Nisbeten zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• hwınfo.JPG
    hwınfo.JPG
    38 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
yukarıda attğınız resimde arabirim tipi SATA görünüyor/yazıyor.
Ek olarak laptopunuzun M.2 slot araştırmasını yaparken de denk geldiğim sitelerde sistemin SATA diske kurulu olduğu ve M.2 slotunun boş olduğu yazıyordu.
Şu linkten portable HWiNFO'yu indirerek PC nizdeki her şeyle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Eski tip M.2'ler SATA olabilir.

Senin kasa eski tip imiş. Artık yeni kasalar da RAM ve sabit disk için kapak yok. Eski tipler çok daha iyi idi ve kolaydı. RAM'ler ve 2.5 inç disk kolaylıkla takılabiliyor.

M.2 için ise kapağı açmak gerekiyor. Nisbeten zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En başından beri çok sağ olun (biraz zaman geçti aradan kusura bakmayın)
Kioxia Exceria LRC10Z500GG8 PCI-Express 3.0 500 GB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bunu almaya karar verdim inşallah pişman olmam.

Dosya Ekleri

• Screen Shot 22.11.2023 at 19.55.png
    Screen Shot 22.11.2023 at 19.55.png
    81,8 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı