Acer Nitro 5 AN515-52 termal macunda pump-out-effect nasıl engellenir?

Sizin laptopunuz da galiba işlemci fanı sol ekran kartı sağ tarafta ona rağmen 91 derece ise o pad bende bir işe yaramaz çünkü benim ısı borularımın ikisi de yan yana olduğu için işlemci sıcaklığı ekran kartının sıcaklığınıda etkiliyor. Örnek olarak: Normalde stress testinde Max 70 derece oluyorsa bir oyuna girdiğim zaman ekran kartını da kullandığı için işlemci 80 derece oluyor.

Tam tersi işlemci sağ tarafta fakat heatsink ortak zaten ekran kartının ısınması işlemciyide etkiliyor. Aynı zamanda dediğim gibi ben MX-4 sürdüğümdede aynı dereceleri görmüştüm. Oyunlarda 85 üstünü görmüyorum bile sadece stress testlerinde 90-91 dereceleri gördüğüm oluyor.
Fikir vermesi için heatsink'in nasıl gözüktüğünüde ekliyorum.

Dosya Ekleri

• 0kh6z25uuao51.jpg
    0kh6z25uuao51.jpg
    208 KB · Görüntüleme: 56
Tam tersi işlemci sağ tarafta fakat heatsink ortak zaten ekran kartının ısınması işlemciyide etkiliyor. Aynı zamanda dediğim gibi ben MX-4 sürdüğümdede aynı dereceleri görmüştüm. Oyunlarda 85 üstünü görmüyorum bile sadece stress testlerinde 90-91 dereceleri gördüğüm oluyor.
Hocam peki bu stress testindeyken fanlar otamatikdemi yoksa turbo damı?
Oyundayken turbo fandamı yoksa otamatikmatik demi?

Hangi boyutta aldınız hocam, ekran kartına da koydunuz mu? Kesmesi zor mu?

Hangi boyutta aldınız hocam, ekran kartına da koydunuz mu? Kesmesi zor mu?

Amazon'dan 38x38 mm aldım(32x32 ile fiyatları aynıydı). Ekran kartına da koydum. Keserken ben biraz sıkıntı yaşadım hatta 2 defa işlemci ve ekran kartına yanlış boyutlarda kesmişim neyse ki boyutu yeterliydi o yüzden bir daha kesme şansım oldu. Keserken işlemci ve ekran kartının yüzeyinin ölçüsünü hassas bir şekilde alıp jilet ile sünger üstünde keserseniz bayağı kolay bir şekilde kesebilirsiniz.

1 hafta içinde ki sonuçları belirtirseniz sevinirim. Ben de thermal grizzly carbonaut siparişi verdim pazartesi gelir diye umuyorum. Geldikten sonra uygulama aşamasını ve sonucu sizinle paylaşmayı planlıyorum. Hatta memnun kalırsam bunun hakkında bir forum açabilirim.
Hocam macun değiştireli aradan 2 hafta geçti şimdiki ısı değerleri hala aynı gta 5 de 78-79 derece ekran kartı ise 59-60 derece.

Mastergelmaker ilk hafta mükemmeldi sonraki 2 ayda 45wh için oyunlarda 85-95 derece civarında çok fazla thorttle olmadan tuttu. Bugün içini açtığımda MasterGel Maker'ın yapısının 2 ayda neredeyse sürdüğüm kıvamda özellikle GPU'da bozulmadığını gördüm.

2 ayın üzerinde MasterGel maker deneyiminden sonra bugün işlemciye thermal grizzy carbonaut termal pad uyguladım.

İlk izlenimlerim;
Cinebench R20 de ilk başladığında işlemci rahatlıkla 78wh güç çekebiliyor ve hiç throttle olmadan 90 derecede kalabiliyor. Bu değer mastergelmaker'ın ilk haftasında 80-85 derece arasıydı. Onun dışında 45wh güç çektiği PL1 zaman diliminde 71-72 derece civarında dolaşıyor bu da aynı şekilde macunun ilk haftasına göre 4-5 derece yüksek.

Mastergelmaker 2 ayın sonunda cinebenchr20 ilk çalıştığında throttle olup 45wh PL1'e düşünce de 85-90 derecede tutabiliyordu. Termal Pad'in performansının hiç değişmeyeceğini düşünürsek ve bu değerlerle karşılaştırırsak bence mükemmel seçim.

Bu arada ekran kartı çipinin çevresinde sorun yaratabilecek kondansatörler olduğu için kendime çok güvenemedim yine MasterGel maker uyguladım. Eğer laptopunuzda kronik bir pumpout sorunu yoksa MasterGel Maker'ı gözüm kapalı tavsiye edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı