Termal macun pump-out-effect nasıl engellenir?

Linkini verdigim padi kullanirsan %100 cozum oluyor.

Hocam bu pad yerine Thermal Grizzly Carbonaut alsak daha iyi sonuç elde etmezmiyiz sıcaklık olarak.

Ama hocam carbonautun iletkenliğinde 62.5, bu attığnız linkteki pad ise 8.5 gözüküyor farklı bir olaymı var da bu 8.5 olan daha iletken oluyor.
Termal iletkenlikten daha onemli degerler var. BLT ve termal direnc daha onemli performans konusunda.

Hocam bu pad yerine Thermal Grizzly carbonaut alsak daha iyi sonuç elde etmez miyiz sıcaklık olarak.

Hocam bende aynı sorunu yaşıyorum ama bu ürünü bu linkten başka yerde bulamadım.
İsmi Honeywell 7950. bu mu? Bu site harici nereden bulabilirim bilginiz var mı? YouTube'da falan da denk gelmedim pek buna ama pump put olayından bayağı muzdaribim. En son grizly carbonat almaya karar verdim bu konuyu gördüm.

Bilgisayarım Acer Nitro 5 AN515-52.

Öncelikle pump-out-effect bilgisayarın termal macununun işlemci veya ekran kartı çipinin üstünden çiplerin kenarına akması anlamına geliyor. Kullandığım macun Cooler Master MasterGel maker. Bu pump-out-effect olayının önüne macun değiştirmeden nasıl geçebilirim? Herhangi bir yolu var mı? Çünkü ben bu bilgisayarı ilk aldığım zaman böyle bir olay olmamıştı. PC içindeki stok macun beni 1 sene götürmüştü. Bu olay macun sürüş şeklinden veya fazla macun sürmekten dolayı olabilir mi? Macunu işlemci ve ekran kartı üzerine daha ince bir şekilde çeksem gene bu olayla karşılaşır mıyım?
@PyXs mastergel maker pump out yaptı mı?

@PyXs mastergel maker pump out yaptı mı?
Evet hocam yapıyor ama işlemci ve ekran kartının üzerine az miktarda sıkarsanız pump out daha az oluyor ve macun daha uzun sure dayanıyor. Benim Termal macun değişimi üzerinden 11 ay geçti ilk zamanlar GTA 5 i 78-80 derecede oynuyordum şuan 88-90 derecede oynatıyor. Termal pad gerçekten sabit sıcaklıklar veriyorsa onu kullanmanızı öneririm.

Geri
Yukarı