Acer Nitro 5 AN515-52 termal macunda pump-out-effect nasıl engellenir?

+1 termal resistansı kaç ve genleşme yapıyor mu? Pump-out yapar mı? Şu anlık pumpout dediğim sorun farklı bir şey olduğunu fark ettim. ASUS'un yazılımı stress yapıyormuş bilgisayara kaldırınca düzeldi ancak termal macun gerekli bana da uzun süre kullanmak için özellikle.

Üst yorumda dediğim gibi sorunum farklıymış ancak birkaç aya aynı sorunla karşılaşmayacağım muallakta dediğinizi yapacağım ve uzun süre giden macun arayışındayım.
Bilmiyorum hocam çok yüksek bi iletkenliğe sahip olduğu için tercih etcem TR de başka bu kadar yüksek yok sanrm 15.8 W/mk alıp kullanan olursa bilgilendirme yapsın

Arkadaşlar sonunda buldum, kanama yapmayan macun Honeywell PTM7950'imis. Lenovo Legion'larda bu macunu kullaniyor.

ben de son bir güncelleme yapmak istiyorum. Thermal grizzly carbonaut thermal pad uygulamamın üstünden 3 ay geçti. Sıcaklıklarda 1 derece dahi oynama yok. Ortalama bir performans isteyip pump-out sorunundan ve macun değiştirmekten sıkılan varsa öneririm.

ben de son bir güncelleme yapmak istiyorum. Thermal grizzly carbonaut thermal pad uygulamamın üstünden 3 ay geçti. Sıcaklıklarda 1 derece dahi oynama yok. Ortalama bir performans isteyip pump-out sorunundan ve macun değiştirmekten sıkılan varsa öneririm.
Yüksek grafik kartı kullanan oyunlarda (PUBG,GTA5) ortalama kaç derecede oynatıyor hocam.

GTA 5'te 85 üzerini görmedim. Şu aralar Forza Horizon 5 oynuyorum en yüksek 83-84 gördüm.
Değerler termal pad e göre gayet iyi hocam. Sizce bende bu pad den alıp uygulasam aynı sıcaklık değerlerini alabilir miyim? Yoksa daha yüksek sıcaklık değerleri mi alırım. Laptop acer nitro 5 an515-52 2018 versiyonundan.

Değerler termal pad e göre gayet iyi hocam. Sizce bende bu padden alıp uygulasam aynı sıcaklık değerlerini alabilir miyim? Yoksa daha yüksek sıcaklık değerleri mi alırım? Laptop Acer Nitro 5 AN515-52 2018 versiyonundan.

Kesin bir şey söylemek mümkün değil. Her laptopun heatsink tasarımı aynı olmuyor ama ben stabil değerler alabileceğinizi düşünüyorum. Bu termal padi uygulayanlar arasında en yüksek 95 derece alan birine denk gelmiştim daha yüksek değerleri alan birini görmedim. 95 yüksek bir sıcaklık ama throttle yapmıyor o sebeple çok sıkıntı yaratmaz ve undervolt işlemi ile bu sıcaklıklar düşürülebilir. Uygulamanız durumunda 95'ten daha yüksek değerler görür iseniz ya uygulama sırasında bir şeyler ters gitmiştir ya da heatsinkiniz yeterince basınç uygulamıyordur. Bunları da göz önünde bulundurup karar verirseniz daha tutarlı olur.

Kesin bir şey söylemek mümkün değil. Her laptopun heatsink tasarımı aynı olmuyor ama ben stabil değerler alabileceğinizi düşünüyorum. Bu termal padi uygulayanlar arasında en yüksek 95 derece alan birine denk gelmiştim daha yüksek değerleri alan birini görmedim. 95 yüksek bir sıcaklık ama throttle yapmıyor o sebeple çok sıkıntı yaratmaz ve undervolt işlemi ile bu sıcaklıklar düşürülebilir. Uygulamanız durumunda 95'ten daha yüksek değerler görür iseniz ya uygulama sırasında bir şeyler ters gitmiştir ya da heatsinkiniz yeterince basınç uygulamıyordur. Bunları da göz önünde bulundurup karar verirseniz daha tutarlı olur.
Tamam hocam teşekkür ederim.

@sedatkimki Hocam siz Carbonaut uygulayalı yaklaşık 10 ay oldu şimdiki sıcaklık değerleriniz ne durumda memnun musunuz carbonaut dan bir sıkıntısı var mı?

@sedatkimki Hocam siz Carbonaut uygulayalı yaklaşık 10 ay oldu şimdiki sıcaklık değerleriniz ne durumda memnun musunuz carbonaut dan, bir sıkıntısı var mı?

Son düzenleme:
Tamam hocam teşekkür ederim.

@sedatkimki hocam siz carbonaut uygulayalı yaklaşık 10 ay oldu şimdiki sıcaklık değerleriniz ne durumda memnun musunuz carbonautdan bir sıkıntısı var mı?

@sedatkimki hocam siz carbonaut uygulayalı yaklaşık 10 ay oldu şimdiki sıcaklık değerleriniz ne durumda memnun musunuz carbonautdan, bir sıkıntısı var mı?

Geç gördüm mesajını kusura bakma. Sıcaklık değerlerinde bir değişme yok. Intel'in undervolta kısıtlama getirmesinden ötürü PC şu aralar daha sıcak çalışıyor sadece.

Geç gördüm mesajını kusura bakma. Sıcaklık değerlerinde bir değişme yok. Intel'in undervolta kısıtlama getirmesinden ötürü PC şu aralar daha sıcak çalışıyor sadece.
Bu pad den bende aldım da nasıl olur acaba diye size sorayım dedim bu sorunu çözmek için son çarem bu olduğundan kaygılıyım biraz acaba sıcaklık değerleri istediğim gibi olur mu diye. Bilgisayarımda mastergel maker varken ilk sürdüğüm zamanlar oda sıcaklığı 33-34 dereceyken GTA 5 de 78-79 derecede oynatıyordu, sizce tahmini olarak bu pad kaç derecelerde oynatır undervolt olmadan. İşlemci i5 8300h (45w) ekran kartı 1050ti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı