Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-55 LoL düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ulasovv

Centipat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, bu bilgisarayı alalı yaklaşık 7-8 gün oldu ve bu süreçte sürekli FPS'leri deneyimledim. Fakat şöyle bir sorun var ki bu değerler FPS testlerindeki değerlerin neredeyse yarısı (örneğin: CS:GO 240-210 arası alacakken 140 civarı alıyorum bütün özellikler yüksekte iken. (V-Sync Kapalı) Driverleri tek tek elimle garanti olsun diye Acer'in sitesinden yükledim. Benim gibi bu sorunu yaşayan birkaç arkadaş daha olmuş @çokdüşünenbiri bir bakarsan sevinirim. @çokdüşünenbiri
Sistem özelliklerim
i7-10750H Intel
GTX1660 Ti (Max-Q değil)
512 GB M.2 SSD
16x1 GB RAM (Sorunun Single RAM olduğu söylenir ancak kafamı karıştıran sadece bu sorun Acer'da mı var? Yani diğer markaların Single RAM olması perfomansı düşürmüyor mu?) Üründe donanımsal bir sorun olması gibi bir durum var mı aşırı moralim bozuldu. Tek çözüm Dual Channel RAM yapmak mı?
LoL gibi oyunlarda bile 140 150 FPS almak can sıkıcı lütfen yardımcı olursanız sevinirim. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutu kartonun sapı yırtıldı hafif galiba iadesi yapılmıyor bilmiyorum bana sınırları baya zorladım daha fazlasını verebileceğimi sanmıyorum
Tabii ki ancak 500 TL RTX 2060 için verilir. Ben alalı 6 ay oldu artık ama keşke o zaman bu model olsa idi.

Peki hocam 16x1 ken fps değerleri var mıdır sizde ve kendiniz nasıl taktınız garantiden çıkmadı mı?
Yok ancak oynadığım oyunlardaki değerleri hatırlıyorum. Çıkmış da olabilir çıkmamış da servise bağlı yani bence şans işi biraz da. Servislik işim olmadı olursa ki inşallah olmaz o zaman anlarız çıkıp çıkmadığını.

Peki hocam 16x1 ken fps değerleri var mıdır sizde ve kendiniz nasıl taktınız garantiden çıkmadı mı?
Sen ne tür oyunları oynayacaksın? Ayrıca dediğin gibi evet bu değerler özellikle LOL gibi oyunlarda çok düşük işte bunun sebebi tek kanal RAM yüzünden olan darboğaz ve GPU'nun %70 bile kullanılamaması. nVdia Optimus teknolojisi de var ama o o kadar dert değil.

Sen ne tür oyunları oynayacaksın? Ayrıca dediğin gibi evet bu değerler özellikle LOL gibi oyunlarda çok düşük işte bunun sebebi tek kanal RAM yüzünden olan darboğaz ve GPU'nun %70 bile kullanılamaması. nVdia Optimus teknolojisi de var ama o o kadar dert değil.
LoL CS FIFA GTA ve yeni çıkan herhangi bir FPS oyunu olabilir. Sorun oynayacağım oyundan ziyade verdiğim paranın tam olarak karşılığını görmek aslında 1660ti gibi bir ekran kartıyla bu sayılar komik biraz. Canımı sıkan da bu. Günlerdir kulağımda tek kanal ram çınlıyor lanet olasıca
Yok ancak oynadığım oyunlardaki değerleri hatırlıyorum. Çıkmış da olabilir çıkmamış da servise bağlı yani bence şans işi biraz da. Servislik işim olmadı olursa ki inşallah olmaz o zaman anlarız çıkıp çıkmadığını.
2 yıl garanti zaten en fazla ne olabilir ki. Benim şuan FİFA19 da ultra da kamera geçişlerinde çok hafif kasmalar oluyor arada o dikkatimi çekti sadece kasma olarak.

LoL CS FIFA GTA ve yeni çıkan herhangi bir FPS oyunu olabilir. Sorun oynayacağım oyundan ziyade verdiğim paranın tam olarak karşılığını görmek aslında 1660ti gibi bir ekran kartıyla bu sayılar komik biraz. Canımı sıkan da bu. Günlerdir kulağımda tek kanal ram çınlıyor lanet olasıca

2 yıl garanti zaten en fazla ne olabilir ki. Benim şuan FİFA19 da ultra da kamera geçişlerinde çok hafif kasmalar oluyor arada o dikkatimi çekti sadece kasma olarak.
Yapacak bir şey yok az önce LOL'de 55 FPS'lere kadar düştüm. Sözde RTX ve Gaming Laptop işte... İşin ilginç yanı bu olay sadece Türkiye ve Hindistan türü pazarlarda var. Neyse artık gidip keriz gibi RAM alacağız ki tam performansı yakalayalım.

Pozisyon tekrarlarında FIFA'da Hz değerinin yarısına sabitleniyor normal yani.

Geri
Yukarı