Acer Nitro 5 AN515-55 vs HP Pavilion 15-EC1013NT

Bütçe
12000

reALTT

Hectopat
Makaleler
1
Başlıktaki laptoplardan hangisi daha iyidir? Arada 600 TL fiyat farkı var. Birinin rami 32 GB birinin 16. Maks. 12000 TL’ye kadar daha iyi bir önerisi olan varsa söyleyebilir. Bilgisayarlarda oyun oynanmayacak. Yazılımcı olan babam için bakıyorum.

1-2 saat içinde alınacak. Bekleyin demezseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Sadece bu ikisi arasından Nitro 5 ama kendim de kullanıyorum ısınma problemleri var aklınızda olsun.

Başlıktaki laptoplardan hangisi daha iyidir? Arada 600 TL fiyat farkı var. Birinin RAM'i 32 GB birinin 16. maksimum 12000 TL'ye kadar daha iyi bir önerisi olan varsa söyleyebilir. Bilgisayarlarda oyun oynanmayacak. Yazılımcı olan babam için bakıyorum.

1-2 saat içinde alınacak. Bekleyin demezseniz sevinirim.

Kesinlikle Acer hem soğutması olarak hem kalite olarak HP'nin önünde, kendim kullanıyorum gerçekten iyi, HP alınmaz.
Sadece bu ikisi arasından Nitro 5 ama kendim de kullanıyorum ısınma problemleri var aklınızda olsun.
i7-10 ve i5-10 larda ısınma problemi var diyorlar, ryzen 7 de yok o problem kaç dereceyi görüyorsunuz ?

Kesinlikle Acer hem soğutması olarak hem kalite olarak HP'nin önünde, kendim kullanıyorum gerçekten iyi, HP alınmaz.

i7-10 ve i5-10 larda ısınma problemi var diyorlar, ryzen 7 de yok o problem kaç dereceyi görüyorsunuz ?
Dereceden ziyade işlemcinin koruma tepkisi frekans düşürme olarak değil güç kesme olarak yapılıyor. Yani 0.8 GHz'e düşebiliyor saliselik her oyunda olmuyor. Zaten R7 4800H için demedim ısınma var diye mesajda da dediğim gibi Nitro 5 için dedim yani 10750H'a.

Dereceden ziyade işlemcinin koruma tepkisi frekans düşürme olarak değil güç kesme olarak yapılıyor. Yani 0.8 GHz'e düşebiliyor saliselik her oyunda olmuyor. Zaten R7 4800H için demedim ısınma var diye mesajda da dediğim gibi Nitro 5 için dedim yani 10750H'a.
Hayır biliyorum bir arkadaşım da Nitronun modellerine bakıyor kaç dereceyi gördünüz veya kritik değerlere çıktı mı ? Kendim için sormadım.

Hayır biliyorum bir arkadaşım da Nitronun modellerine bakıyor kaç dereceyi gördünüz veya kritik değerlere çıktı mı ? Kendim için sormadım.
95-96'yı tüm çekirdekler görmese bazıları görüyor. Ama sorun sıcaklıktan olmayabilir belki de. Sizinki de bu Nitro 5 mi ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı