HP Pavilion 15-DK2030NT vs Acer Nitro AN515-55

Ryzen'lı HP'yi almanı öneririm ekran kartı 1650 Ti gücünde ve işlemcisi Intel'de i5 11400h a eşit gayet güçlü bir model ayrıca 2021 HP'lerde ısınma olarak pek bir sorun yok bildiğim kadarıyla.

7 yıl HP kullandım ona rağmen sorun çıkarmadı. Arkadaşımda 1080 ve 7820HQ lu Omen X i kullanıyor onda da sorun yok. 2019'dan kalma ısınma sorunu deme bile o sorun 2020 de çözülüdü.
2007 yılından beri HP'nin çeşit çeşit laptopunu kullandım. Şu an HP laptop'dan yazıyorum. Ben tercih etmeden bir şekilde hep hp laptoplarım oldu. HP konusunda ahkam kesecek kadar hp laptop kullandım. HP malzeme kalitesi, soğutma tasarımı en dandik laptoptur. Giriş seviyesi ürünü de, üst seviye ürünü de muadillerinden kalitesiz malzeme kullanır.

2007 yılından beri HP'nin çeşit çeşit laptopunu kullandım. Şu an HP Laptop'dan yazıyorum. Ben tercih etmeden bir şekilde hep HP laptoplarım oldu. HP konusunda ahkam kesecek kadar HP laptop kullandım. HP malzeme kalitesi, soğutma tasarımı en dandik laptoptur. Giriş seviyesi ürünü de, üst seviye ürünü de muadillerinden kalitesiz malzeme kullanır.

Gaming modellerde soğutma olarak bir sorun bulunmamaktadır ve şunu söyleyeyim mağzada oemnde inceledim ROG da Predator de Monster da MSI GL75 de Lenovo da. Sıralama şöyledir benim için (malzeme olarak) rog>predator>omen>GL75>lenovo>monster. Soğutmada Omen'in 5000 serisi AMD olanları RTX kartlar ile biraz sıcaktır ama yine de iyidir. Pavilion'larda ise GTX ve 3050 gibi kartlardadan dolayı ısınma durumu söz konusu değildir. Siz hep HP'nin düşük seviyesin ikullandınız sanırım.

Geri
Yukarı