Acer Nitro 5 AN515-57 düşük oyun performansı

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba. Bu laptopu bugün elime aldım. Oyun testlerinde istediğim performansı pek yakalayamadım. Bunun sebebi eksik sürücülerden olabilir mi diyeceğim ama sürücüleri tam kurdum. Sistemin özelliklerini aşağıya yazayım. Kusuru göreceksiniz hemen ama sadece RAM kaynaklı olabilecek bir hadise midir?

Intel i7-11800H

8GB RAM

512GB SSD

GeForce RTX 3060

Ekstra bir 8 GB RAM performans sorununu çözer mi sizce? Örnek bir sorun olarak Dying Light 2 Ultra ayarlarda çok donuyor ama rahatça oynatması lazım (DLSS dahil). Overwatch 2'de 10-20 arası FPS droplar oluyor.

Merhaba. Bu laptopu bugün elime aldım. Oyun testlerinde istediğim performansı pek yakalayamadım. Bunun sebebi eksik sürücülerden olabilir mi diyeceğim ama sürücüleri tam kurdum. Sistemin özelliklerini aşağıya yazayım. Kusuru göreceksiniz hemen ama sadece RAM kaynaklı olabilecek bir hadise midir?

Intel i7-11800H

8 GB RAM

512 GB SSD

GeForce RTX 3060

ekstra bir 8 GB RAM performans sorununu çözer mi sizce? Örnek bir sorun olarak Dying Light 2 Ultra ayarlarda çok donuyor ama rahatça oynatması lazım (DLSS dahil). Overwatch 2'de 10-20 arası FPS droplar oluyor.

PC'yi performans moduna aldınız mı? 8 GB RAM günümzde yetersiz kalıyor 16 GB yapmanızda fayda var.

%90 ihtimal ile ram yüzündendir.

RAM önerisi bu konu altından alabilir miyim eğer anlıyorsanız. CPU-Z değerlerim aşağıdaki gibidir:

1688492766375.png

1688492804105.png

SPD kısmında 8 slot vardı bu arada. Bu normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı