Acer Nitro 5 AN515-58 BIOS nasıl güncellenir?

Hocam gerekmedikçe BIOS güncellemeyin bence. En ufak kesintide BIOS Windows'u çökertiyor ve sürekli mavi ekran alıyorsunuz. Hem ısınmayla BIOS'un bir alakası yok. En son ne zaman macun değiştiniz.

Acer Nitro 5 AN515-58 79YK modeli çok ısınıyor. Baktım BIOS sürümü 1.10'mış. Ama son sürüm 1.11'miş. Nasıl güncelleyeceğim?
Tam model yada Seri no vs var ise Acer sayfana gir ve BIOS kısmından güncel BIOS dosyansını indir. EXE şeklinde zaten. İndir ve direkt çalıştır. Bu sayede BIOS güncelleyebilirsin. Güncellenirken sisteme müdahale etme.

@Cemsettin @claus bilgisayar ısınıyor diye servise gönderdim bugün alacağım ama Acer'in sitesinde BIOS yerinde 7 8 tane indirilecek program çıkıyor onların hangisini indireyim? @Cemsettin sende de ısınma sorunu var mı? Serviste birşey yok diyip geri gönderdiler nitrosense performans modunda mı kullanıyorsun?

@Cemsettin @claus bilgisayar ısınıyor diye servise gönderdim bugün alacağım ama Acer'in sitesinde BIOS yerinde 7 8 tane indirilecek program çıkıyor onların hangisini indireyim? @Cemsettin sende de ısınma sorunu var mı? Serviste birşey yok diyip geri gönderdiler nitrosense performans modunda mı kullanıyorsun?
EXE olanı indireceksin. Isı için macun yenileme ve fan temizliği olarak belirtseydin keşke.

Hocam oynadığınız oyuna göre değişir. Ben lol oynuyorum varsayılan modda bile max 80 derece oluyor işlemci. Performans moduna aldığım zaman fan ayarı otoda 60-70 derece gayet güzel. Denetim masası üzerinden girdiğiniz pil ayarlarında yüksek performans modu seçili mi ona bakın. Seçili değilse yandan yeni plan oluştur diye yüksek performansı oluşturup onu seçin. Bütün driverlar güncel mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı