Acer Nitro 5 AN515-58 CPU çok ısınıyor

• Konuyu başlatan erodlr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 626
Ben de aynı laptopu kullanıyorum. Performans modunda işlemciyi kısıtlayan bir şey yok. Soğutması yeterli gelmiyor. Forumda ki bir arkadaşta aynı sorun vardı ve termal macunu değiştirip bu sorundan kurtuldu. Bende aynı şekil yapmayı düşünüyorum. Sipariş verdim termali değiştirip deneyeceğim.

Tabii oda bir etken lakin büyük bir değişim olacağını sanmam.

Tabii oda bir etken lakin büyük bir değişim olacağını sanmam.
Hocam isterseniz bu konuya bi göz atın.

Hocam isterseniz bu konuya bir göz atın.

Kendimde laptop kullandım 7 sene laptopların ana sorunu kendi soğutucularının hava sürkülasyonunun yetersiz olması. termal macunda önemli lakin yük altında 5,10 dereceden fazla etki edeceğini sanmıyorum.

Kendimde laptop kullandım 7 sene laptopların ana sorunu kendi soğutucularının hava sürkülasyonunun yetersiz olması. Termal macunda önemli lakin yük altında 5,10 dereceden fazla etki edeceğini sanmıyorum.

Evet katılıyorum ama zaten 5 veya 10 derece düşürse en azından limite takılma olayı olmaz. Çünkü laptopum 100 dereceye ulaşıyor ve sıcaklık limiti devreye giriyor MHz düşüyor otomatik. Sonra da FPS'deki dalgalanmayı görüyorum. Bakalım şu macunu bir değiştireyim sonuçlar nasıl olacak.

Evet katılıyorum ama zaten 5 veya 10 derece düşürse en azından limite takılma olayı olmaz. Çünkü laptopum 100 dereceye ulaşıyor ve sıcaklık limiti devreye giriyor MHz düşüyor otomatik. Sonra da FPS'deki dalgalanmayı görüyorum. Bakalım şu macunu bir değiştireyim sonuçlar nasıl olacak.
Macun hangi marka hocam? Umarım beklediğiniz sonuçlara ulaşırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı