Acer Nitro 5 AN515-58 çok ısınıyor

Yeni Nitro'da böyle bir sıkıntı var. Fanlar genelde 2000-2500 RPM arası dönüyor ama sıcaklık boşta 65'i geçmiyor. Oyunda da maksimum 92

Benimki de i7 12. nesil RTX3060 ama işte fan çok sesli ve sıcak

Yeni Nitro'da böyle bir sıkıntı var. Fanlar genelde 2000-2500 RPM arası dönüyor ama sıcaklık boşta 65'i geçmiyor. Oyunda da maksimum 92 görüyorum.

Sende de var mı bu sorun yoksa benimki mi sorunlu

Bende de var. Pek sorun sayılmaz bence. Bilgisayar soğutucusu kullanılsa sıkıntı kalmaz aslında.
Aynen bunun eski kasasıda vardı bende o soğukluk bakımından böyle değildi ama bu ondan sonra bana çok fanı sesli ve sıcak geldi bu arada şarjda oynamayınca böyle bi sorun olmuyor bende şarjla oynayınca fan çok dönüp sıcaklıkta artıyor

Aynen bunun eski kasasıda vardı bende o soğukluk bakımından böyle değildi ama bu ondan sonra bana çok fanı sesli ve sıcak geldi bu arada şarjda oynamayınca böyle bir sorun olmuyor bende şarjla oynayınca fan çok dönüp sıcaklıkta artıyor

Casper Excalibur kullanıyorum bunda da çok bir fark yok. Fan sesi biraz yüksek.

Hocam League of Legends oynuyorum şu anda bende değerler bunlar.

1685822617186.png

Yani bir sorun çıkarır mı sizce

Aynı cihazın i712700H RTX 3070ti versiyonu mevcut, laptop henüz bir kaç aylık.. Alır almaz oynadığım oyunda direkt işlemci sıcaklıklarının 85-99 aralığına ulaşarak(laptop stant mevcut halde) çalışması ve 100 derecelere pik yapması çok rahatsız ediyordu. (rpm yaklaşık 5500-5800 aralığında) Laptop henüz 1 aylık olmasına rağmen mevcutta kullanılan fabrikasyon termal macunun bir şekilde buna sebep olacağı düşüncesiyle macunu yenileyerek deneme yapmak istedim. Araştırma sonucu Thermal Grizzly Kryonaut Extreme ' de karar kıldım. Fiyat olarak ne yazık ki çok yüksek fakat uygulama sonrası aynı oyundaki dereceler 73-80 aralığına geriledi (rpm yaklaşık 4918..) Havaların ısınmasıyla tabi ki bazen bir tık daha yukarı çıktığı oluyor fakat macun değişimi sonrası ciddi bir fark oluştu.. CPU-Z' de Bench CPU yaptığımda orjinal termal macun ile 92-93 dereceleri görürken , macun değişimi sonrası aynı koşullardaki ısı sonucu 82-84' e geriledi... Bu arada macunu uygularken aza daha yakın olacak şekilde kararında uygulamak çok önemli , en ufak bir fazlalıkta dereceyi olumsuz etkilediğini bizzat gördüm.. GPU sıcaklığındaysa macun değişimi sonrası işlemci kadar fark büyük olmasa da yine olumlu bir etki sağladı. (70-75 derece) Umarım aynı cihaza sahip kullanıcılar için yardımcı olur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı