Acer Nitro 5 AN515-58 düşük FPS

MURAT343536

Femtopat
Daha fazla  
2 hafta önce yeni laptop aldım. Özellikleri.
Acer Nitro 5 AN515-58
3050 Ti 4 GB.
16 GB RAM.
i5 12500H.
CS Valorant gibi rekabetçi oyunlarda düşük ayarlarda bir 400 FPS bekliyordum en azından fakat Valorant'ta 100-200 arası gidip geliyor CS de 120, nedenini anlamış değilim birkaç SS atacağım yardımcı olabilir misiniz?

400 zor ancak 200+ olması lazım o cihazda.

Güç modunu performansa alıyor musun?
NVIDIA ayarların yapılı mı?
RAM'in tek kanal mı çift kanal mı?

2 hafta önce yeni laptop aldım. Özellikleri.
Acer Nitro 5 AN515-58
3050 Ti 4 GB.
16 GB RAM.
i5 12500H.
CS Valorant gibi rekabetçi oyunlarda düşük ayarlarda bir 400 FPS bekliyordum en azından fakat Valorant'ta 100-200 arası gidip geliyor CS de 120, nedenini anlamış değilim birkaç SS atacağım yardımcı olabilir misiniz?
400 FPS ütopik bir bekleyiş ama arkadaşların dediği gibi 180+ olması lazım. Driverlerınız kurulu mu?

Merhalar hocam, aynı bilgisiyardan 8gb ram olanı bende var, ve ne yazık ki aynı sorun mevcut. ben de bilgisiyasarı yeni aldım, her oyun açtığımda kahroluyorum. Acer'in bana yap dedikleri:
1- Windows 11 Home Kur (sadece Home'da düzgün çalışıyormuş)
2- Acer'in sitesinden laptop'un seri numarasını aratarak tüm driver'ları indir.
3- BIOS güncellemesi yap

ben tek tek bunları denedim, sorunum çözülmedi. Acer ürünü kargolamamı istiyor, umarım sizde işe yarar

Merhalar hocam, aynı bilgisayardan 8 GB RAM olanı bende var, ve ne yazık ki aynı sorun mevcut. Ben de bilgisiyasarı yeni aldım, her oyun açtığımda kahroluyorum. Acer'in bana yap dedikleri:
1- Windows 11 Home kur (sadece Home'da düzgün çalışıyormuş)
2- Acer'in sitesinden laptopun seri numarasını aratarak tüm Driver'ları indir.
3- BIOS güncellemesi yap.

Ben tek tek bunları denedim, sorunum çözülmedi. Acer ürünü kargolamamı istiyor, umarım sizde işe yarar.

Bana da aynısını dediler hocam Amazon'dan aldım bende. 3050+12450H var CS de 90 Valorant'ta 100 alıyor ortalama. Şu anda yapmadım ayarları yapmama gerek var mı iade mi edeyim.

Bana da aynısını dediler hocam Amazon'dan aldım bende. 3050+12450H var CS de 90 Valorant'ta 100 alıyor ortalama. Şu anda yapmadım ayarları yapmama gerek var mı iade mi edeyim.
hocam size kalmış tabii ama bence iade edin geçin, arkadaşımda 3060ti var, oyunlarda 10fps alıyor sürekli mavi ekran hatası var. garantiye yolladı.

bende de ekranda sorun var ben de garantiye yollmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı