Acer Nitro 5 AN515-58 için RAM ve SSD Önerisi

Peki ben aynı RAM'i nasıl bulabilirim? Servise sorduğumda bana fiyat bilgisi vermiyor. Önce kendilerinin eline gelmesi gerekiyormuş, bulunmaz mı aynısından?

Var tabii ki, senin tavsiye ettigin sekilde hem RAM'lerin calisma ahengi bozuluyor hem de performans kaybediyorsun.

Oyunlarda vs performans farki yok gibi birşey zaten belli olmuyor dediğin bozulma durumuda bir soruna yol açmıyor. Eski sistem olsa neysede ranklardan dolayi artık sorun yaşanmıyor. RAM alirken ilk kriterin ranki olmasına gerek yok.

Oyunlarda vs performans farki yok gibi bir şey zaten belli olmuyor dediğin bozulma durumuda bir soruna yol açmıyor. Eski sistem olsa neysede ranklardan dolayi artık sorun yaşanmıyor. RAM alirken ilk kriterin ranki olmasına gerek yok.

Kendim Dual rank RAM kullanıyorum, eski RAM'lerimden 1400 daha fazla Timespy puani veriyor, yani bu durumda verdigin bilgi dogru degil performansa cok etkisi var Dual rank RAM'lerin. Ayrica Dual rank bir RAM ile Single rank bir RAM'i birlikte calismaya zorlarsan RAM'lerden bir tanesi digerinden hizli olacagi icin calisma ahengi bozulacak bir RAM'in digerini zirt pirt beklemesi gerekecek. Su konustuklarimizi boş ver de. Biz Dual rank RAM'i olan makineye Single rank RAM takip neden performans kaybediyoruz bunu aciklar misin?

Kendim Dual rank RAM kullanıyorum, eski RAM'lerimden 1400 daha fazla Timespy puani veriyor, yani bu durumda verdigin bilgi dogru degil performansa cok etkisi var Dual rank RAM'lerin. Ayrica Dual rank bir RAM ile Single rank bir RAM'i birlikte calismaya zorlarsan RAM'lerden bir tanesi digerinden hizli olacagi icin calisma ahengi bozulacak bir RAM'in digerini zirt pirt beklemesi gerekecek. Su konustuklarimizi boş ver de. Biz Dual rank RAM'i olan makineye Single rank RAM takip neden performans kaybediyoruz bunu aciklar misin?
Hocam yanlış anlamayın ama konu benim bilgimi aşıyor ve farklı yöne doğru gidiyor. Ben mümkünse aynı ürünün linkini alabilir miyim? Eğer yoksa da ona göre servisinde taktırtacağım. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Attığınız 2 RAM'de farklı ve Single rank, zaten çoğu RAM genelde Single rank olur fakat siz bilirsiniz.

Hangisi benim ürünümle aynı? Ona göre sipariş vermek istiyorum, aynısından ben.

Dediğin puan timespy gibi bir testte ve 1400 puan mı? Hiç inandırıcı değil açıkçası. Elbette performans kaybı yaşıyorsun fakat bu yukarıdada dediğim gibi oyunlarda etkisi yok gibi bir şey, anca testlerde etkisi görülüyor fakat dediğin 1400 abartı.

Attığınız 2 RAM'de farklı ve Single rank, zaten çoğu RAM genelde Single rank olur fakat siz bilirsiniz.

Dediğin puan timespy gibi bir testte ve 1400 puan mı? Hiç inandırıcı değil açıkçası. Elbette performans kaybı yaşıyorsun fakat bu yukarıdada dediğim gibi oyunlarda etkisi yok gibi bir şey, anca testlerde etkisi görülüyor fakat dediğin 1400 abartı.

Aynen oyle 1400 puan fark var ve bu puan farki sadece Timespy'da degil. Sana Geekbench skorumu da linkleyeyim. Birde birakalim artik bu oyunlarda etkisi var yok hikayesini herkes cocuk degil 7/24 oyun oynasin, bilgisayarlarin tek yetisi oyun oynatmak da degil.

Bu Dual rank RAM ile.
Bu Single rank RAM ile.

Aynı RAM'in linkini 3-4 gün içerisinde bulup sipariş veremezsem yetkili serviste ekleme yaptıracağım. Fakat pahalı olur diye düşünüyorum, umarım değildir.

Benim konuda anlamadigim su adamin parasi var RAM alacak ve makinesinde Dual rank RAM var, hangi akla hizmet makinesiyle uyumlu RAM alabilecekken ona Single rank RAM tavsiye ediyorsunuz ki?

Bu RAM'i tavsiye ederim kendim de kullaniyorum.

Arada performans farki yok demissiniz. Buyrun, demek ki bazen oluyormus.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı